Advert

Fethiye'nin gündemi: Balerin heykeller

Fethiye Belediyesi tarafından 8 Mart Kadınlar Günü’nde açılışı yapılan Özgecan Anıtı’nın etrafında yer alan balerin heykeller, açılıştan önce boyutları Özgecan anıtından 3 kat büyük olması ve anıtın önüne geçmesi dolayısıyla kaldırılmıştı.

Fethiye'nin gündemi: Balerin heykeller
Fethiye'nin gündemi: Balerin heykeller Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2964 kez okundu.

Projeyi hazırlayan mimarların sürprizi olan ancak, Özgecan Anıtı’nı gölgelediği değerlendirilerek kaldırılan balerin heykeller, sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. O heykeller Fethiye merkezde yer alan Uğur Mumcu Parkı’na yerleştirildi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “O gün hakaretler yağdırıp, balerin kıyafetiyle açılışa gelmeyi düşünenleri, buranın açılışını yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Heykellerin açılıştan önce kaldırılmasının ardından sosyal medya üzerinden Başkan Saatcı ve Fethiye Belediyesi üzerinde karalama kampanyası başlatılmış, balerinlerin müstehcen olduğu gerekçesiyle kaldırıldığını iddia eden bir grup, sosyal medyadan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya hakaretler yağdırmıştı. Açılıştan sonra Başkan Behçet Saatcı, heykellerin Özgecan Anıtı’nı gölgelediği gerekçesiyle kaldırıldığını açıklayarak, balerin heykellerin Fethiye’de başka bir noktada kullanılacağını söylemişti.

“Sosyal medyadan hakaret edenleri buraya bekliyorum”

Türkiye gündemine konu olan balerin heykeller Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Fethiye merkezinde yer alan Uğur Mumcu Parkı’na yerleştirildi. Beşkaza Meydanı ve Fethiye Şehitler Abidesi arasında yer alan noktaya konulan heykellerin yanında açıklamalarda bulunan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, kendilerine sosyal medya üzerinden hakaret edenlere seslenerek, “Özgecan Anıtı açılışı sırasında arkadaşlarımız bizlere bir sürpriz düşüncesiyle, proje dışında olan ve birkaç tanesi yerleştirilen, Özgecan anıtının 3-4 katı boyutunda olması dolayısıyla tarafımızca kaldırılıp, o gün için bir kenara koyulan balerinlerle ilgili bize her türlü hakareti eden, ne sapıklığımızı ne mahlukluğumuzu bırakmayan sosyal medya kahramanlarına seslenmek istiyorum. Özellikle balerin kıyafeti giyerek açılışımıza gelmeyi düşünen çok Saygıdeğer hanımefendilere söylüyorum. Balerinlerimiz Beşkaza Meydanı’nda, havuzlarımızın üzerinde parkımızı gayet güzel bir şekilde süslüyor. Ne kadar sosyal medyada yazan, çizen, atan, tutan arkadaşımız varsa buraya davet ediyorum” diye konuştu.

“Açılışı kendileri yapsınlar!”

Başkan Behçet Saatcı balerinlerin şimdiki parka daha çok yakıştığını söyleyerek, balerin kıyafetiyle Özgecan Anıtı açılışına gelmeyi düşünenleri, burada heykellerin açılışını yapmaya davet etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık