Advert

Şehit Ali Cantürk için taziye çadırı kuruldu

Fethiye’de, geçen 11 Nisan’da Diyarbakır’da gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş 26 yaşındaki Burak Cantürk için taziye çadırı kuruldu.

Şehit Ali Cantürk için taziye çadırı kuruldu
Şehit Ali Cantürk için taziye çadırı kuruldu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4908 kez okundu.

Taziyeleri kabul eden şehidin babası Ali Cantürk, herkesi vatanına sahip çıkmaya davet ederek, “Bin oğlum olsa hepsini gönderirim” dedi.

Diyarbakır Hani İlçe Jandarma Komutanlığı ile bitişiğindeki askeri lojmanlara yönelik geçen 11 Nisan’dan bomba yüklü tankerle gerçekleştirilen terör saldırısında, Uzman Çavuş Burak Cantürk şehit oldu. Fethiye’nin Karaçulha Mahallesi’nde yaşayan Cantürk’ün ailesi, şehidi vasiyeti üzerine memleketi Giresun’un Espiye İlçesi Kaşdibi Köyü’nde askeri törenle toprağa verdi. Bir süre köyde kalarak taziyeleri kabul eden şehidin anne babası Döndü ve Ali Cantürk, 23 Nisan Cumartesi günü Fethiye’ye döndü. 2003 yılından bu yana Fethiye’de yaşayan ailenin 188 Sokak üzerindeki evlerinin önüne Fethiye Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından taziye çadırı kuruldu.

“ASKERLİĞE AŞIK OLMUŞ”

Şehit Burak Cantürk’ün fotoğrafının asıldığı çadırda taziyeleri kabul eden babası Ali Cantürk, 1 hafta boyunca çadırda olacağını ve taziyeleri kabul edeceğini belirtti. Oğlunun Fethiye’de büyüdüğünü ve ilçeyi çok sevdiğini anlatan Cantürk “Askere gitmeden önce elektrikçi olduğu için kurumsal bir işletmeye girmesini tavsiye ettim. ‘Tamam’ demişti. Ancak Tunceli Hozat’ta askerliğini yapıp geldikten sonra, askerliğe adeta aşık olmuş. Severek sınava girdi ve görev yaptığı birliğe gitti. Diyarbakır, Kulp, Hani arası ‘Şeytan Üçgeni’ diye geçermiş. Çözüm süreci bittikten sonra sürekli bölgede operasyona çıkıyorlardı. 1,5 aydır karakoldaydı.” dedi.

BİN OĞLUM OLSA HEPSİNİ GÖNDERİRİM”

Bölgeyi gidip gördüğünü belirten Cantürk, “Orada bir Çanakkale ruhu var. Askerimiz polisimiz vatanları için çarpışıyor. Bu iş para işi değil. Oğluma ‘Senin paran yenmez oğlum’ diyordum. Kahpe terör grupları askerin, polisin karşısına çıkamıyor. Bu şekilde pusularla, eylemlerle zarar vermeye çalışıyor. Ancak bu vatan var oldukça ve bu inanç bizde oldukça, bizi kimse yıkamaz. Mücadele devam edecek. Bin oğlum olsa hepsini gönderirim. Başka vatanımız yok. Bütün ülkemin insanlarına sesleniyorum. Vatanlarına sahip çıksınlar!” diye konuştu.

HABER HÜLYA KULALI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık