Advert

Ya düğün fotoğraflarınız böyle olursa ?

Gelin ve damat adaylarının düğün hazırlıkları aşamasında en çok zorlandıkları seçimlerden bir tanesi de düğün fotoğrafçısı seçimi oluyor. Son yıllarda, birçok fotoğrafçı da piyasaya giriş yaptı. Bu fotoğrafçılardan birçoğu bireysel çalışarak para kazanıyor. Hatta az ücret karşılığında gayrı resmi iş yapanlarda yok değil. Bu durumda da çiftlerin kafaları haklı olarak karışıyor. Fakat Singapur'da yaşanan bir olay fotoğrafçı seçiminin önemini bir kez daha gündeme getirdi.

Ya düğün fotoğraflarınız böyle olursa ?
Ya düğün fotoğraflarınız böyle olursa ? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3293 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sevgi dolu bir çift, mutlu davetliler, romantik bir an... Aslında düğünleri olması gerektiği gibiydi. Ta ki düğün fotoğrafları çiftin eline geçene kadar...Ancak Singapur'da yaşayan bu çift hayal kırıklığına uğradı. Ucuz ve tanımadıkları düğün fotoğrafçısı çiftin fotoğraflarında garip filtreler ve renklendirmeler kullanarak şaşkına çevirdi.

Gelinliğini aldığı mağazanın düğün paketi içinde, fotoğraf çekiminin de dahil olduğunu öğrenen çift, hiç tereddütsüz kendilerine yapılan teklifi kabul etti.

Çift, 'ne kadar kötü olabilir ki' diye kendilerine uzatılan kağıdı imzaladı.

Düğün fotoğraflarının bulanık, tuhaf, garip, romantik olamayan anları içermesi çiftin başlarına gelebilecek en kötü şeydi. Gelin Jaclyn Ying, bu korkunç düğün fotoğraflarını Facebook hesabında paylaşarak adeta öfkesini kustu. Facebook hesabında mağazanın adını paylaşan Ying'in fotoğrafları, 18 binin üzerinde paylaşım aldı.

Biz de konunun önemini dikkate alarak, düğün sezonu öncesinde işin uzmanından tüyolar aldık. 

Fethiye'nin tanınmış düğün fotoğrafçısı Fatih Yılmaz ile iyi bir düğün fotoğrafçısı nasıl seçilir sorusunun cevabını aradık. Yılmaz, Düğün fotoğrafçısını seçmek için çiftler genelde çevrelerinden destek aldıklarını söyledi. Daha önceden bir yakını ile çalışmış fotoğrafçı varsa, işleri daha da kolaylaşır diyen Fatih Yılmaz, aksi halde çiftlerin kendi imkanlarıyla bir fotoğrafçı bulma çabası içine girdiklerini açıkladı. 

Fethiye'nin Düğün Fotoğrafçısı Fatih Yılmaz

"Gelin ve damat adaylarının düğün hazırlıkları aşamasında en çok zorlandıkları seçimlerden bir tanesi de düğün fotoğrafçısı seçimi oluyor. Özel Gün Fotoğrafçılığının çok fazla ilgi gördüğü son yıllarda, birçok fotoğrafçı da piyasaya giriş yaptı.

Bu fotoğrafçılardan birçoğu bireysel çalışarak para kazanıyor. Hatta az ücret karşılığında gayrı resmi iş yapanlarda yok değil. Bu durumda da çiftlerin kafaları haklı olarak karışıyor.

İlk olarak yaşadığınız il ya da ilçedeki fotoğrafçıların listesini internet yardımıyla çıkartmanız gerekmektedir. Daha sonra bu listedeki düğün fotoğrafçılarının işyerlerinin olup olmadığı incelenmeli. Olası bir olumsuzlukta nereyle, kiminle muhatap olacaklarını bilmeleri gerekir. O da tamamlandığı zaman, fiyat konusunda kendinize en uygun olan düğün fotoğrafçısı hangisi ise o fotoğrafçı ile bire bir görüşme ayarlanmalıdır. Bu görüşmeler çok önemlidir. Hem çiftlerin hem de fotoğrafçının birbirlerini tanımaları hatta kaynaşmaları gerekmektedir. Aksi halde, çok soğuk ve sevmeyeceğiniz bir fotoğrafçı ile çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda, başarısız düğün çekimlerini beraberinde getirecektir.

Çalışmayı düşündüğünüz fotoğrafçınızın çalışmalarını mutlaka görmelisiniz hatta o çalışmaların gerçekten kendisine ait olup olmadığını defalarca sormanızı tavsiye ederim. Çünkü Türkiye’de başka bir fotoğrafçının çektiği fotoğrafın üzerine kendi imzasını atıp bu fotoğrafı ben çektim diye size servis edebilirler. Aman dikkat böyle bir durumda arkanıza dahi bakmamanızı tavsiye ederim.Fotoğraflarınız sizin eşinizin yada nişanlınızın o muazzam günü tüm detaylarını doğru bir şekilde fotoğraflamış olmalı ki her bakıldığında aynı tadı verebilmeli. Hatta gerekiyorsa onunla daha önce çalışmış olanlardan referans almalısınız. Bu durum karar vermenizi kolaylaştıracaktır

Fotoğrafçınız la birlikte iken onu fark etmemeli ve sıkılmamalısınız ki bunu sağlayacak olanda fotoğrafçınızın ve  ekibidir. Bu yüzden seçimini yaptığınız fotoğrafçınızın bir ekibi olmasına dikkat etmelisiniz. bir ekip ile  çalışan fotoğrafçı her detayın mükemmel olmasına özen gösterir."

fethiye düğün düğün fotoğrafı düğün fotoğrafçısı fatih yılmaz fethiye düğün fotoğrafçısı fatih yılmaz wedding wedding photo
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık