Advert

Fethiyeli paraşütçülerden anlamlı uçuş

Fethiye’de yamaç paraşütü pilotları 23-24 Nisan tarihlerinde yapacakları indirimli uçuşlardan elde ettikleri gelirleri şehit ailelerine bağışlayacak.

Fethiyeli paraşütçülerden anlamlı uçuş
Fethiyeli paraşütçülerden anlamlı uçuş Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2157 kez okundu.

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’nde 24 yamaç paraşütü pilotu bir araya gelerek şehit ailelerine destek olmak için kampanya başlattı. 23-24 Nisan tarihlerinde yapacakları uçuşların ücretini 250 liradan 90 liraya çeken pilotlar, elde edilecek geliri, şehit ailelerine bağışlama kararı aldı. Etkinlik kapsamında 23 Güneydoğu gazisini ücretsiz uçuracak pilotlar, hem şehit ailelerine destek olmak, hem de 1965 rakımlı Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçmak isteyenleri Ölüdeniz’e davet etti.

2 BİN METREDE ŞEHİTLER ANILACAK

Yamaç paraşütü pilotu Cemal Övet, pilotların günlük atlayış sayısının 5’le sınırlı olması nedeniyle kampanyaya 160 kişinin katılabileceğini söyledi. Övet etkinlik kapsamında paraşütlerin Türk bayraklarıyla havalanacağını belirterek, şehitlerin gökyüzünde anılacağını kaydetti. Kampanya kapsamında yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin kendisine sosyal medya üzerinden de ulaşabileceğini aktaran Övet, “Hergün şehit haberleriyle uyanıyoruz. Gerçekten bizleri üzüyor. Askerlerimiz polislerimiz bizler için çetin bir mücadele veriyor. Biz de ‘Uçuş yaparak ailelere yardımımız olur’ diye düşündüktük. Bir yandan da dikkati şehit aileleri üzerine çekmek istiyoruz. Etkinliğimize 2 bin metrede şehitlerimizi anarak başlayacağız. Bunun yanında 23 Güneydoğu gazimizi hiçbir ücret almadan uçuracağız. Sezondaki ücretlerimiz 250 lira. Dövizin de artmasıyla yamaç paraşütü fiyatları da artıyor. Bu etkinliğe katılanlar hem şehit ailelerine bağışta bulunacaklar, hem de hayatlarında bir defa Ölüdeniz gibi cennet parçası bir yerden uçuş gerçekleştirecekler.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık