Advert

Kaybolan İngiliz Çift Bulundu

Fethiye’de, ormanda yürüyüş yaparken kaybolan İngiliz çift, AKUT tarafından bir saatlik aramanın ardından kurtarıldı.

Kaybolan İngiliz Çift Bulundu
Kaybolan İngiliz Çift Bulundu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1830 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre, İngiliz çift Patrick Mc Sweeney (66) ile Irene Pittaway (62) çifti Kayaköy Mahallesi’ndeki ormanlık alanda yürüyüşe çıktı.

Bir süre ormanda yürüyüş yapan çift yollarını kaybettiklerini fark etti. Sweeney ve Pittaway ormanda yürüyüş yaparken kaybolduklarını Türk arkadaşlarını arayarak yardım istedi.

Jandarma tarafından AKUT ekiplerinin bölgeye sevk edilmesiyle yaklaşık bir saatlik aramanın ardından Hillside Tatil Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda bulunan İngiliz çifte, su ve şeker verildi.

Patrick Mc Sweeney, gazetecilere yaptığı açıklamada, yürüyüş yaparken yollarını kaybettiklerini ve bulundukları bölgede dört kez tur attıklarını anlattı.

Yolu bulamayacaklarını anladıklarında yardım istediklerini anlatan Sweeney, “Herkese çok teşekkür ederim. Bugün yaklaşık 32 kilometre yürüdük ve çok yorulduk. Yılın kış aylarını Fethiye’de geçiriyoruz ve Fethiye’yi çok seviyoruz. Buraya her gelişimizde yürüyüş yapıyoruz. İlk defa başımıza böyle bir durum geldi.” diye konuştu.

AKUT operasyon sorumlusu Onur Akay ise “İngilizlerle telefonla irtibat kurarak ateş yakmalarını istedik. Yerlerini tespit ettikten sonra kendilerine bir saatte ulaştık. Çifte ulaştığımızda herhangi bir sağlık problemleri yoktu. Yaşları fazla ve yorgun oldukları için dönüşü daha yavaş bir şekilde yaptık. Operasyonu mutlu bir şekilde sonlandırdık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık