Advert

FTSO'dan Dalaman Çıkarması

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetimi, Dalaman Havalimanı Başmüdürü ve Dalaman Havalimanı Emniyet Müdürünü ziyaret ederek sorunların çözümü konusunda görüş alış verişinde bulundu.

FTSO'dan Dalaman Çıkarması
FTSO'dan Dalaman Çıkarması Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2626 kez okundu.

FTSO Başkan Yardımcısı Günay Özütok ile 9 Nolu Oto Kiralama ve Seyahat Acenteleri Meslek Komitesi Başkanı Ertuğrul Gürkan ilk olarak Dalaman Havalimanı Başmüdürü Yaşar Kasap, Başmüdür Yardımcıları Reşat Bakırcı ve İlhami Şimşek ile görüştü.

Ziyarette kurumlar arası ilişkilerin güçlenmesiyle sorunların daha kısa sürelerde çözüldüğüne dikkat çeken FTSO Başkan Yardımcısı Günay Özütok, " Yaşadığımız sorunlardan şikayet etmek yerine çözmek için işbirliği ve iletişim kanallarını seçiyoruz. Dalaman Havalimanı bizim de göz bebeğimiz. Sizlerin yoğun iş koşullarınızda fark edemediğini küçük sorunlar bizim için önemli olabiliyor. Yaşanan küçük sorunları konuşarak, iletişime geçerek çözebiliriz. Bu sorunların çözümü üyelerimizi rahatlatmanın yanında sizlerin başarısını da arttırıyor. Çünkü hepimiz burada verilen hizmetin iyi olmasını istiyoruz. Turizm, bölgemiz için çok önemli. Dalaman Havalimanı da bölgemizin en önemli giriş kapısı. Havalimanına ilk geldiğinde gördüğü kötü bir algı turistleri olumsuz etkiliyor. Dünya algılarla yönetiliyor. Pozitif algı yaratabilirsek daha başarılı oluruz" dedi.

Dalaman Havalimanı Başmüdürü Yaşar Kasap her türlü diyaloga açık olduklarını belirterek "Sizlerin tavsiyeleriniz sayesinde göremediğimiz sorunları görür bunların çözümü için de elimizden geleni yaparız" diye konuştu.

Ertuğrul Gürkan özellikle araba kiralayan şirketler ile seyahat acentelerinin Dalaman Havalimanındaki küçük düzenlemelerle daha verimli çalışacağını belirterek önerilerini şöyle sıraladı; havalimanında otoparkın ilk 15 dakikasının ücretsiz olması ve bu uygulamanın yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçmesi, yolcuların çıkış yolunda taksi fiyat listesi ve bankosu nedeniyle 3 kişinin yan yana yürüdüğü yolun tek kişiye düşmesi nedeniyle yolcuların sıkıntı yaşaması, yabancı turistlerin ilk geldiklerinde telefon kullanamamaları nedeniyle iletişimin koptuğunu, en azından internetle iletişim sağlanması için dış hatlarda kablosuz internetin ücretsiz olarak verilmesi, otoparkın aydınlatılması, yol üzerindeki hız düşürücü engeller yerine kamerayla hız yapana ceza yazılması, tur gibi aktivitelerin seyahat acenteleri tarafından yapıldığını gösteren tabelanın yerleştirilmesi gibi istek ve önerilerini sıraladı.

Havalimanı Başmüdürü Yaşar Kasap sorunları tek tek not alarak çözümü için çalışacaklarını söyledi. Otoparkın 15 dakikasının ücretsiz olması konusunda bir şey yapamadıklarını belirten Kasap bunun merkezden belirlendiğini söyledi. Yolcuların çıkış yolunda düzenleme yapıldığını, iki yıl içinde tamamlanması tahmin edilen yeni terminal binasında bu tür sorunların yaşanmayacağını dile getirdi. Kasap otoparkın aydınlatıldığını, kış aylarında tamamının yakılmadığını dile getirdi.

Havalimanında ücretsiz internet uygulamasının başladığını belirten Yaşar Kasap, dış hatlarda yolun sıkışması, taksi ve servis araçlarının gece saatlerinde bağırarak turistleri rahatsız etmeleri konusunda çalışma yapacaklarını dile getirdi. Kasap TÜRSAB tarafından hazırlanacak tabelanın içerik ve ebat konusunda bilgi vermeleri halinde yardımcı olacaklarını söyledi. FTSO Başkan Yardımcısı Günay Özütok, 9 Nolu Oto Kiralama ve Seyahat Acenteleri Meslek Komitesi Başkanı Ertuğrul Gürkan daha sonra Dalaman Havalimanı Emniyet Müdürü Okan Karadeniz'i ziyaret etti. Oldukça samimi bir atmosferde geçen ziyarette karşılıklı olarak yapılabilecek destekler görüşüldü.

Ziyarette Ertuğrul Gürkan A1 Belgesi konusunda yaşanan karmaşayı dile getirerek havalimanında nasıl bir uygulama yapılacağı konusunda bilgi istedi.

Emniyet Müdürü Okan Karadeniz konuyu inceledikten sonra gerek mail gerekse telefon ederek sonucu bildireceğini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık