Görsel kirliliğe neden olan tekne çıkartılıyor

Fethiye ilçesinde yaklaşık 1 yıl önce bağlı bulunduğu kordon boyunda su alarak batan 23 metre uzunluğundaki gulet tekneyi sahibi çıkartamayınca Fethiye Belediyesi harekete geçip vinç ve dalgıç yardımıyla çıkartmaya çalışıyor.

Görsel kirliliğe neden olan tekne çıkartılıyor
Görsel kirliliğe neden olan tekne çıkartılıyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1675 kez okundu.

67 yaşındaki Deniz Bilimci, Kimyager ve Maden Mühendisi Dr. Aygün Gürkan’a ait Edith isimli  23 metre uzunluğundaki gulet tekne öndirek yanından patlayıp su alarak batmıştı. Fethiye şehitler anıtı önünde bağlı bulunduğu kordon boyunda batan 8 kabinli  gulet tekneyi çıkarmak için dalgıçlardan yardım isteyen  Aygün Gürkan tekneyi çıkartamamıştı.

 

Yaklaşık 1 yıldır çıkartılmayı bekleyen Charter tekne  yüzdürülemeyince Fethiye Liman Başkanlığı teknenin çıkartılabilmesi limandaki kötü görüntünün önlenmesi için gerekli prosedürü tamamladıktan  sonra Fethiye Belediyesi harekete geçti. Teknenin kayıttan düşürülmesinin ardından Liman Başkanlığı ve Fethiye Belediyesi görüntü kirliliğinin  önlenmesi için belediye liman personeli, dalgıçlar ile vinç ve iş makinaları kullanıp tekneyi yüzdürmeye çalışıyor.

Fethiye Belediyesi Liman Müdürü  Okan Arıkan, teknenin yaklaşık  bir yıl önce battığını liman başkanlığının prosedürü tamamlamasının ardından teknenin meydana getirdiği çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak üzere belediye olarak harekete geçtiklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık