İnanır'ın ziyareti Fethiyelilerin tepkisini çekti

HDP'ye verdiği destekle gündeme gelen sinema sanatçısı Kadir İnanır'ın Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından ağırlanması Fethiyelilerin tepkisini çekti. Saatcı'nın ziyaretle ilgili sosyal medya hasabından paylaştığı fotoğraflar, Fethiyeliler ve Saatcı'yı sevenler tarafından geçer not almadı.

İnanır'ın ziyareti Fethiyelilerin tepkisini çekti
İnanır'ın ziyareti Fethiyelilerin tepkisini çekti Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4560 kez okundu.

Daha önce  HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ve milletvekilleri ile bir araya gelen Kadir İnanır, dün Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'yı makamında ziyaret etti. Kadir inanır'ı duayen olarak karşılayan Saatcı, İnanır'ın toplumun sıkıntısı ile uğraşan biri olarak değerlendirdi. HDP'nin mutlaka mecliste olması gerektiğini ve bunun için oy istediği bilinen İnanır'la bir süre sohbet eden Saatcı"Kendisi sadece sinema ile kalmayıp toplumun bütün sıkıntılılarına parmak basmaya çalışıyor. Siyasetle, sosyolojiyle toplumun sıkıntısıyla uğraşıp bu konuda kanaat önderliği yapıp fikrini de zikrini de açık yüreklilikle ifade ediyor. Kamuoyunda her zaman fikirleriyle gündemden düşmeyen büyüklerimizden birisidir. Kadir Bey’e bizi ziyaret ederek gösterdiği nezaketten dolayı da teşekkür ediyor, kendisine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.” dedi. 

 

Kadir İnanır ise konuşmasında Başkan Saatcı ile 2 yıldır telefonla irtibat halinde olduğunu söyledi. Saatcı'nın çok sevilen bir adam olduğunu belirten İnanır, Toplumda bir kavram kargaşası var. Her insanın bir siyasi görüşü vardır. Herkes bunu özgürce ifade etmedikçe orada kavga çıkar. Kavga çıksın ama bunu laf ile yapalım. Fiziksel olmasın, çatışma olmasın, tartışa tartışa ortak yol bulalım. İşte o zaman bunun adına barış diyoruz. Ben hayatımın en güzel yıllarını niye toplumun bazı kesimlerine antipatik olarak geçiriyorum biliyor musunuz? Barış sağlansın diye. Hiçbir siyasi kuruluş beni kendisine angaje edemez. Ben siyaset üstü bir adamım. Kavga var, gerçek var ve bunu ortadan kaldırmak için uğraşmalıyız. Benim asli görevlerimden biri de bu” ifadelerini kullandı. 

Sosyal paylaşım sitesi üzerindeki resmi hesabından Kadir İnanır'la çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Behçet Saatcı, bu paylaşımları ile büyük tepki topladı. Saatcı'yı takip eden takipçileri HDP ile kolkola olan birinin Fethiye Belediyesi'nde ağırlanmasından rahatsız olduklarını ifade ederken, ziyareti yanlış bulanlar, hesabı yorum yağmuruna tuttu.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık