Körfezin görünen yüzü temizlendi

Fethiye ilçesinde Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait kanalın getirdiği kumlarla dolan Fethiye limanı temizlenmeye başlandı.

Körfezin görünen yüzü temizlendi
Körfezin görünen yüzü temizlendi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3656 kez okundu.

Fethiye limanına akan DSİ kanalının bıraktığı alüvyonlar , Fethiye Körfezi’nin iyice dolmasına sebep oldu.Yaklaşık 2 yılda bir DSİ ve Fethiye Belediyesi iş birliği ile Kordon boyunda yapılan temizlikle tonlarca çamur çıkartılıp tahliye ediliyor.

Liman içerisinde yer yer küçük adacıklar oluşturan bu birikintiler, kötü görünümünün yanında etrafa pis kokular da saçarken vatandaşlardan gelen şikayetleri de değerlendiren Fethiye Belediyesi, turizm sezonu öncesinde bu yılda temizlik çalışması başlattı. Belediye ve DSİ işbirliğiyle Uğur Mumcu Parkı civarında başlayan çalışmanın yaklaşık 1 hafta sürmesi bekleniyor. Çalışmaların 50-60 metre uzunluğunda kanalın denize döküldüğü yerden başlayarak körfez içerisindeki yaklaşık 20 metrelik alanda gerçekleştirileceği ifade edildi. Körfezin, kanalın taşıdığı pisliklerden arınması ile daha güzel bir görünüm kazanacağı belirtilirken bu çalışmalar vatandaşlar tarafından da ilgiyle izleniyor.

Vatandaşlar, Fethiye Limanı’nın geniş çaplı temizlenmesi gerektiğini söyleyerek, “Bu çalışma sadece kanal ağzında biriken alüvyonları ve çamurları alma işlemidir. DSİ kanallarının getirdiği kum ve çamur limanı iyice doldurmuştur. Fethiye limanında planlı ve projeli bir temizlik çalışması yapılmalıdır” ifadelerini kullandılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık