Gavcar, hayırseverlerin desteğini istedi

Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Gavcar, Fethiye Yüksek Öğretim Yaptırma, Yaşatma ve Destekleme Derneği tarafından yapılmakta olan bloğunda yarım kaldığını belirterek bu bloğun tamamlanması için Fethiyeli hayırseverlerin desteğini istedi.

Gavcar, hayırseverlerin desteğini istedi
Gavcar, hayırseverlerin desteğini istedi
Bu içerik 3838 kez okundu.

Fethiye’deki yerel basın ve ulusan ajans muhabirleriyle bir araya gelen Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Gavcar, Fethiye’ye atandığı günden bu güne kadar yapılan çalışmaları basın aracılığıyla Fethiye kamuoyuyla paylaştı.

4 yıl önce Fethiye’ye atandığı zaman Karaçulha halindeki 490 dönümlük arazide İşletme Fakültesi binalarının yapılması için işlemler başlatıldığını hatırlatan Gavcar, bugün itibariyle iki blok bittiğini ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin iki bloğu teslim aldığını söyledi.

Fethiye Belediyesi tarafından yapılan ancak inşaatı yarıda kalan iki bloğun inşaatı içinde açıklama yapan Gavcar, “Diğer iki bloğun inşaatı ile ilgili olarak gerekli açıklamayı belediyemizde yapar. Başkanımız Behçet Saatcı, bugünler de bloğun inşaatını ihaleye çıkararak son baharda bize bloğu teslim edeceğini belirtti” dedi.

Fethiye Yüksek Öğretim Yaptırma, Yaşatma ve Destekleme Derneği tarafından yapılmakta olan bloğunda kaba inşaatının bittiğini ancak maddi konudan yetersiz kaldıkları için daha fazla ilerleyemediklerini belirten Gavcar şunları söyledi:

“Alt yapı konusunda çalışmalar devam ediyor. Ancak binaların bitmesi sorunu çözmüyor. Oradaki alt yapının yol, su, elektrik, depoların yapılması işlemleri de üniversitemiz tarafından yapılmakta. 2016-2017 eğitim-öğretim dönemine yeni kampüsümüzde başlamak istiyoruz. Fethiyelilerden isteğim onların bağışlarıyla buraya kadar getirdiğimiz bloğumuzun da bir an önce bitirilmesi. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarından, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden de destekler bekliyoruz.”

ÖĞRENCİLERİN EN BÜYÜK SORUNU BARINMA!

Fethiye’de üniversite okuyan öğrencilerin en büyük sorununun barınma sorunu olduğuna dikkati çeken Gavcar, “Fethiye daha iyilerine layık. Öğrencilerimizle yaptığımız görüşmelerde en büyük sorunları barınma. Öğrencilerimiz fiyatların pahalı olmasından, evlerin kiralarının yüksek olmasından yakınıyor. Bu amaçla 490 dönümlük araziden 50 dönümüzü Kredi Yurtlar Kurumuna verilmesi planlandı. Benim düşüncem her zaman büyük düşünmek! Oraya eğer Kredi Yurtlar Kurumu kabul ederse en az biner kişilik kız yurdu ve erkek yurdunun yapılması… Ayrıca imkanı olan vatandaşlarımızın da bu şekilde yurtlar yaparsa, Fethiye’ye daha fazla öğrenci gelecek ve öğrencilerimizi daha rahat eğitim öğretim hayatına devam edecektir” diye konuştu.

HABER HÜLYA KULALI

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık