Duba çakmak dışında trafiğe faydaları yok

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Av. Gültekin Akça, “Muğla Büyükşehir Belediyemizin özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi ilçe merkezlerimizde yazın yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak ve otopark sorununu çözmek için her yere duba çakmaktan başka bir projesi veya çalışması var mı merak ediyorum” diye konuştu.

Duba çakmak dışında trafiğe faydaları yok
Duba çakmak dışında trafiğe faydaları yok Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3728 kez okundu.

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Av. Gültekin Akça, “Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe ilçemizde ve il genelinde otopark sorununun çözümü için acil tedbirler almak zorunda” dedi.

Akça, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Muğla’da 2014 yılı Aralık ayında toplam araç sayısının 404 bin 828 olduğuna işaret ederek, “Araç sayısı 2015 yılı Aralık ayında %6,1 oranında bir artış göstererek 430  bin 904’e, otomobil sayısı ise 164 bin 132 iken %7,3 artışla 177 bin 89’a ulaştı. İlimizdeki araç sayısında yaşanan bu artış ulaşım ve otopark konusunda ciddi sıkıntıları da beraberinde getirdi.

Araç sayısında yaşanan artış nedeniyle,  özellikle turizm merkezlerindeki kavşaklarda yoğun bir trafik yaşanıyor. Yaz günlerinde kavşaklarda yaşanan uzun kuyruklar İstanbul trafiğini aratmıyor. Bölgeye tatile gelen vatandaşlar ücretli otoparkların uyguladığı yüksek ücret politikası nedeniyle araçlarını boş alanlara rast gele park ederek trafiği aksatıyor.

Acil önlemler alınmazsa Muğla trafiğinde İstanbul trafiğini aratmayan sorunların yaşanacağını öngörmemek mümkün değil.” diye konuştu.

 

Muğla’da Ulaşımda Yaşanan Sıkıntılar

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Av. Gültekin Akça, Muğla’daki araç sayısındaki artışın kentte yaşayan insanların gelir düzeyi açısından bakıldığında sevindirici olduğunu belirtelerek, “Gelişmiş ülkeler ve Türkiye’deki diğer Büyükşehir Belediyelerinin bu konuda yaptıkları çalışmalara bakıldığında Muğla’nın bu anlamda sınıfta kaldığını söyleyebiliriz.

Örneğin,  Denizli gibi komşu illerimizde 4-5 yıl önce binlerce araçlık yer altı otoparkı projeleri sosyal sorumluk projeleri kapsamında hayata geçirilmişken Muğla’da bu tür projeler konusunda geç kalınmıştır.

Muğla Büyükşehir Belediyemizin özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi ilçe merkezlerimizde yazın yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak ve otopark sorununu çözmek için her yere duba çakmaktan başka bir projesi veya çalışması var mı merak ediyorum” diye kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık