Suç Duyurusunda Bulundular

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçunu işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Suç Duyurusunda Bulundular
Suç Duyurusunda Bulundular Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1703 kez okundu.

Fethiye Adliye Sarayı’na gelen AK Parti Fethiye ilçe başkanı Kadir Sarıhan, Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, Fethiye Kadın Kolları Başkanı Hilal Günay ve 60’a yakın partili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret gerçekleştirdiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundular. AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer hazırladıkları dilekçeleri imzalayıp, şüphelisinin Kılıçdaroğlu olduğu suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığına sundular.

 

Dilekçelerinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun CHP 35. Olağan Genel Kurultayı, CHP Grup Toplantısı ve Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiğini belirten partililer, 6 sayfalık suç duyurusu dilekçesinde, Erdoğan’ın şahsiyet haklarına saldırıda bulunulduğunu ifade ettiler.

Adliye binası önünde bir araya gelen AK Parti Fethiye ilçe teşkilatı üyeleri dilekçelerini sunduktan sonra bir basın açıklaması yapan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, “Yapılan bu hakareti içimize sindiremiyoruz. Yaklaşık 60 kişilik grupla şikayetçi olmaya geldik. Birçok kişide gelmek istedi ama adliyemizi daha fazla meşgul etmek istemedik. Cumhurbaşkanını sevmeye bilirsin ancak yüzde 52 oy almış cumhurbaşkanının makamına saygı göstermelisin. Yüzde 52 oy gösteriyor ki; yüzde 25 oy almış CHP’nin içinden de Cumhurbaşkanımıza oy verenler var. Kendi seçmenlerine de hakaret ediyorlar” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık