İlk Defa Fethiye'de uygulanıyor

Muğla Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Fethiye Çalışma Grup Başkanlığı, Muğla Valisi Amir Çiçek’in katılımıyla açıldı.

İlk Defa Fethiye'de uygulanıyor
İlk Defa Fethiye'de uygulanıyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2422 kez okundu.

Fethiye’de eski Özel İdare binasında 4 personelle hizmet vermeye başlayacak olan Göç İdaresi Çalışma Grup Başkanlığında, yabancıların her türlü işlemleri yürütülecek. Göç İdaresi, düzenli ve düzensiz göçle ilgili iş ve işlemleri, uluslararası korumaya ilişkin iş ve işlemleri, geçici korumaya ilişkin iş ve işlemleri, insan ticaretiyle mücadele ve mağdurların korunmasına ilişkin iş ve işlemleri, düzensiz göçle mücadele edilebilmesi amacıyla kolluk birimleri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yaparak bu alanda koordinasyonu sağlayacak.

Muğla Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Fethiye Çalışma Grup Başkanlığı açılışına Muğla Valisi Amir Çiçek, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Faruk Akıncı, Göç İdaresi Muğla Müdürü Recep Batu, Göç İdaresi Müdürlüğü Fethiye Çalışma Grup Başkanlığı2nda görevli Medet Sazak, daire amirleri ve yabancı vatandaşlar katıldı.

Göç İdaresi Müdürlüğü Fethiye Çalışma Grup Başkanlığı açılışınsa açıklama yapan Muğla Valisi Çiçek, Devlet olarak her şeyden önce vatandaş odaklı hizmet yürüttüklerinin altını çizerek şunları söyledi:

“Muğla’nın ilçeleri merkeze çok uzak… Bu ilçelerde oturan vatandaşlarımızın işlemlerini merkeze gelip yapmaktan ziyade ilçelerde yapmak genel mantık ve felsefe ilkemiz var. Bu nedenle Fethiye, Seydikemer ve bu civarda yaşayan yaklaşık 5 bin yabancı vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımızın işlemleri olacaktır.  Bu nedenle Muğla Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Fethiye ve Seydikemer’de yaşayan vatandaşlarımız için Fethiye’de bir birimini açtık. Bu vatandaşlarımız her hangi bir işlem için artık Muğla’ya gitmek zorunda kalmayacak. Artık uzun yollara çıkmak zorunda kalmayacaksınız. Biz size oturduğunuz yerde hizmet yapıyoruz.”

Devletin, yabancı vatandaşlara da önem verdiğini söyleyen Vali Çiçek, önümüzdeki günlerde Bodrum ve Marmaris’te de Muğla Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü açılacağını söyleyerek: “Muğla Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü, yeni kuruldu. Muğla’da 3 ilçeye açarak ilçelere kadar indik. Merkezden yönetim yerine, yerinden yönetim anlayışını ilk defa Fethiye’de uygulayacağız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık