Orka, otel sayısını 10’a çıkartacak

Bünyesinde 7 oteli bulunan Orka Hotels, 3 yeni otel yatırımına hazırlanıyor. Yeni yatırımlardan birini Amsterdam’da açmayı planladıklarını söyleyen Orka Hotels Şirket Ortağı ve CEO’su Yavuz Torunoğulları, “Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da otelleri olan ve global bir vizyon çizen otel grubu olmak istiyoruz” dedi.

Orka, otel sayısını 10’a çıkartacak
Orka, otel sayısını 10’a çıkartacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3624 kez okundu.

TurizmdeBuSabah’ın haberine göre: Kasım ayı başında Londra’da düzenlenen WTM’de bir araya geldiğimiz Orka Hotels Şirket Ortağı ve CEO’su Yavuz Torunoğulları ile grubun yeni otel yatırımlarını konuştuk. Orka Hotels’in aktif olarak işlettiği kira, tahsis veya mülkiyeti gruba ait olan toplam 7 oteli var. 3’er otelin Fethiye ve Marmaris’te 1 otelin de İstanbul’da bulunduğunu, ortalama 3 bin yatağa sahip olduklarını belirten Grubun CEO’su Yavuz Torunoğulları, yeni yatırım hedefleri hakkında şunları söyledi:

2017’DE 10 OTELE ULAŞACAK

“Planladığımız ve Fethiye’de yasal müracaatlarını yaptığımız yeni bir otel projemiz var. 5 yıldız ölçülerinde 350 yataklı bir otel olacak. Bir diğeri, İstanbul Sultanahmet’te özel belgeli yeni bir otel projesi hazırladık. Bu otellerin mülklerini aldık; projelerini yaptık ve yasal süreçlerinin tamamlanmasını bekliyoruz. 10. otelimizi de Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’da açmayı planlıyoruz. Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da otelleri olan ve global bir vizyon çizen otel grubu olmak istiyoruz. 2017 Mayıs ayı itibariyle 10 otelli bir kapasiteye ulaşmayı planlıyoruz.”

“ÜRÜNÜ ÇEŞİTLENDİRME NİYETİMİZ VAR”

Grup olarak önümüzdeki 2.5 yılın hedeflerini belirlediklerini söyleyen Torunoğulları, “Bunların hayata geçmesinin ardından konaklama sektöründe ürünü çeşitlendirme niyetimiz var. Kış oteli veya termal otel gibi projelere de açığız. Bu ticaret hayatı. Bakarsınız süreç içinde bir satınalma veya kiralama gerçekleşebilir. İlginç teklifler olabilir” dedi.

İMAJ İÇİN KURUMSAL DESTEK ALMAMIZ GEREKİYOR”

Markaya dönük çalışmalar da yapacaklarını dile getiren Yavuz Torunoğulları, “Kurumsal destek almamız gerekiyor. Sektörde ancak bu aşamaya geldik. Aile içinde de bu konuları konuşuyoruz. Orka Hotels’ı uluslararası ölçekte pazarlamak için bir imaj çalışmasına ihtiyacımız var. Sezon sonu değerlendirme toplantımızda maddelerimizden biri bu olacak” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık