Göcek Rixos Hotel el değiştirdi

Yıldız Holding Grubu’na ait olan Fon Sınai Yatırımlar A.Ş. (FONSY) tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP’a gönderilen açıklamada; Şirketin yeni yatırım kararına ilişkin olarak Göcek’te bulunan Rixos Hotel Premium’un 88 milyon TL + KDV bedelle tüm haklarının devralınmasına karar verdiği duyuruldu.

Göcek Rixos Hotel el değiştirdi
Göcek Rixos Hotel el değiştirdi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4508 kez okundu.

Fon Sınai Yatırımlar’ın KAP’a yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

“Şirketimizin yeni yatırım kararına ilişkin Orman ve Su İşleri Bakanlığı izni alınana kadar içsel bilgi niteliğinde olabilecek bilgiye ilişkin özel durum açıklamalarının, işlemlere başlanmadan önce değil işlemlerin tamamlanma aşamasına gelmesini müteakip derhal ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği’ne uygun şekilde yapılmasına karar verilmiştir.

Bu gizlilik ihtiyacının ortadan kalkması çerçevesinde; derhal proje kapsamında gerçekleşen işlemlerin kamuya açıklanmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulumuz, 30 Eylül 2015 tarihinde; FİNE MTR Adi Ortaklığı’na ait Muğla ili, Fethiye ilçesi Göcek Mahallesi’ndeki araziler üzerine inşa edilmiş ve FİNE Otel Turizm İşletmecilik A.Ş.’ye kiralanmış, halen ‘Rixos Hotel Premium’ adını taşıyan otel ile otelin inşa edildiği arazilerin, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan izin alınarak alt kiralama yoluyla kiralanması, devralınması, işletilmesi ve otelin kiraya verilmesi için düzenlenmiş sözleşmelerle eklerinden doğan bütün haklarının 88.000.000 TL + KDV ödeyerek devralınmasına ve bu işlemin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın izni alınıncaya kadar kamuya duyurulmamasına karar vermiştir.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık