Göcek Tüneline karşı sosyal birliktelik sağlandı

Muğla-Antalya karayolu üzerinde bulunan ve Türkiye’nin tek geçiş ücretli tüneli olan Göcek tünelinde geçiş fiyatlarına yüzde 33 oranında zam yapıldı. Sosyal medya üzerinden Göcek tüneli ücretsiz olmalı kampanyası başlatıldı.

Göcek Tüneline karşı sosyal birliktelik sağlandı
Göcek Tüneline karşı sosyal birliktelik sağlandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 12321 kez okundu.

Göcek tünelinden geçiş ücretleri son zamdan sonra 1’inci sınıf araçlar için 3,5 TL dan 4,5 TL sına, 2’nci sınıf araçlar için 4,5 TL dan 6 TL sına, 3’ncü sınıf araçlar için 7 TL sından 9 TL sına, büyük araçlar için 10 TL sından 13 TL sına, Motosikletler için ise 1,5 TL sından 2 TL sına çıkarıldı.

İMZA KAMPANYASI VE EYLEM

Muğla – Antalya karayolu üzerinde bulunan ve Türkiye’nin tek geçiş ücretli tüneli olarak bilinen Göcek tünelinden geçişlerin zamlanması ile birlikte vatandaşlar sosyal medya üzerinden eleştirilere başladı. Change org üzerinden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Göcek Tüneli işletmecisi firma ve Karayolları Genel Müdürlüğünü muhatap alan, Göcek Tüneli Ücretsiz olmalı, Biri Bu Soyguna Dur Demeli konusu ile imza kampanyası başlatırken, bazı vatandaşlar ise Göcek tüneli geçiş ücretlerini protesto ediyoruz adı altında oluşturdukları gruplarda vatandaşları tünel içinde 31 Ocak Pazar günü saat 14.00 – 16.00 arasında eylem yapmaya davet etti.

“KOCA BİR YALAN”

CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, Dalaman – Fethiye yolunu kullananları tünelden geçmemeye davet ederek; ‘’Göcek tüneline yine zam. Deli Dumrul köprüsü misali gelenden geçenden haraç gibi denetimsiz ve keyfiyete bağlı para alınmaktadır. Göcek tüneli ücretsiz olacaktı? Koca bir yalan. Üstelik 07 Haziran seçimlerinden önce Atatürk Caddesi üzerine diğer yalan vaatlerle beraber Göcek tünelinin de ücretsiz olacağını taahhüt eden pankart asmışlardı. Halkımız bu olaya duyarsız kalmamalı halkımızı ve bu Dalaman, Fethiye yolunu kullananları tünelden geçmemeye davet ediyoruz’’ dedi.

“GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR”

AK Parti Dalaman İlçe Başkanı Mehmet Orhan ise Ak Parti ilçe teşkilatı olarak konuyu sıkı bir şekilde takip ettiklerini ifade etti.

Orhan;  “Göcek tünelinden geçişlerin ücretsiz olması için müteahhit firma ile görüşmeler devam etmektedir. Ancak şu ana kadar sonuç alınamamıştır. İkinci tünel de bitmiş olmasına rağmen müteahhitle görüşmeler devam ettiği için hizmete açılmamaktadır. Dalaman AK Parti İlçe Başkanlığı olarak zamanında halka verilen sözlerin tutulması için konuyu sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Konunun bir ay içinde açıklığa kavuşacağını umuyoruz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık