Körfez elden gidiyor

Etkili olan sağanak yağış Fethiye Körfezi’nin rengini kahverengiye çevirdi. Temizlenmesi gündemde olan ancak çeşitli nedenlerle bir türlü temizlik çalışmasına başlanamayan Fethiye Körfezi kış aylarında sinyal veriyor.

Körfez elden gidiyor
Körfez elden gidiyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3816 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İki gündür etkili olan sağanak yağış Fethiye Körfezi’nin rengini kahverengiye çevirdi.

Temizlenmesi gündemde olan ancak çeşitli nedenlerle bir türlü temizlik çalışmasına başlanamayan Fethiye Körfezi kış aylarında sinyal veriyor. Denizde biriken alüvyon ve kimyasal atıklar nedeniyle ara ara körfezden kötü koku yayılırken ilçede 3 gündür etkili olan sağanak yağış sonrası körfezin mavi suları kahverengiye döndü.

Konuyla ilgili açıklama yapan İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan, her yağmur sonrası Fethiyelilerin bu manzarayla karşı karşıya geldiğini söyledi. Arıkan: “Yağmur sonrası dağlardan akıp gelen dereler sularını körfeze boşaltıyor. Bu sular gelirken çamuru, pisliği önüne katarak geliyor. Denizde biriken bu kirlilik yaz aylarında kötü koyuya neden olurken kış aylarında da yağmur sonrası Fethiye Körfezi’nin rengini değiştiriyor. Fethiye Körfezi kahverengi rengiyle bizlere sinyal veriyor. Bu konuda bir an önce gerekli çalışmaların bir an önce başlatılması gerekiyor” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık