Göcek tüneli zamlandı, vatandaş kazan kaldırdı

2006 yılında hizmete giren ve Antalya ile Muğla'yı birbirine bağlayan kara yolu üzerindeki Göcek Tüneli'nde geçiş ücretleri zamlandı. Zammın, tünelin ücretsiz olan ikizinin açılacağı dönemde yapılması dikkat çekti. Göcek tünelinden alınan ücretleri protesto etmek isteyen bazı Fethiyeliler eylem yapmaya hazırlanıyor.

Göcek tüneli zamlandı, vatandaş kazan kaldırdı
Göcek tüneli zamlandı, vatandaş kazan kaldırdı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 8246 kez okundu.

Muğla-Antalya karayolu üzerinden geçişi sağlayan 960 metrelik Göcek Tüneli'nde araç geçiş ücretlerine 5 Ocak'tan geçerli olmak üzere zam yapıldı. 

Yeni tarife ile daha önce 3,5 TL olan otomobil geçiş ücretleri 4,50 TL'ye yükseltildi. Yeni fiyat listesinde motosiklet geçiş ücretleri 2 TL, kamyonet ve kamyonların geçiş ücretleri ise 13 TL olarak belirlendi. 

Tünelin işletmesini yapan Göcek Tüneli A.Ş. şirketi yaptığı açıklama ile yapılan zammı duyurdu. Fiyatlardaki artışın sözleşmenin kendilerine verdiği yetki ile yapıldığının belirtildiği açıklamada, geçiş ücretine tüketici fiyatlarındaki artış oranında zam yapıldığını belirtti. 
Öte yandan Muğla ilinin Fethiye, Seydikemer ilçeleri ve Antalya’ya bağlayan tek yolu üzerinde bulunan Göcek Tüneli’nden ücretsiz olması vatandaşların tepkisini çekiyor. Dalaman’a görev yapıp Fethiye’de oturan çok sayıda işçi, memur ve öğretmen her gün gidiş geliş için 9 TL para ödemek istemediklerini belirtiyor. Ayrıca yapılan zammı protesto için sosyal medya üzerinden biraraya gelen bazı Fethiyeliler Göcek tünelinde eylem yapacak. 31 Ocak Pazar günü saat 14:00 ile 16:00 arasında tünel girişinde toplanacak olan eylemciler, tünel girişinde eylem yapacak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık