Fethiyespor yeniden Beyhan hocaya emanet

TFF 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Fethiyespor, Ahmet Yıldırım’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Beyhan Çalışkan’ı getirdi. Geçtiğimiz yıllarda da Fethiyespor’da görev alan Çalışkan, 3. kez bu görevin başına geçti.

Fethiyespor yeniden Beyhan hocaya emanet
Fethiyespor yeniden Beyhan hocaya emanet Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4348 kez okundu.

TFF 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Fethiyespor, Ahmet Yıldırım’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Beyhan Çalışkan’ı getirdi. Geçtiğimiz yıllarda da Fethiyespor’da görev alan Çalışkan, 3. kez bu görevin başına geçti. Fethiyespor yönetimi geçtiğimiz haftalarda aldığı kararla görevine son verdiği Ahmet Yıldırım’ın yerini doldurmak için başlattığı çalışmalarını tamamladı. Yönetim teknik direktör olarak takımın başına 1 buçuk yıllığına Beyhan Çalışkan’ı getirdi. Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen imza törenine Kulüp Başkanı Okan Uysal da katıldı. İmza töreninde konuşan yeni teknik direktör Beyhan Çalışkan, yuvası olarak nitelendirdiği Fethiyespor’a döndüğü için mutlu olduğunu ifade etti. İmza töreninde konuşan Beyhan Çalışkan, Fethiyespor’u hak ettiği yere getirmek için mücadele edeceğini söyledi. Çalışkan: “Tekrar yuvama döndüğüm için mutluyum. Gönlüm hep Fethiyespor ile birlikteydi. İnşallah bu zorlu süreci atlatıp taraftarlarımızı sevindiririz ve Fethiyespor’u hak ettiği yere getiririz. Bu sadece benim ve ekibimin çalışmasıyla olmaz. ‘Biz’ dersek bu iş olur ve ‘biz’ diyebileceğimize inanıyorum” dedi.

“KAZANMA ARZUSU OLAN BİR FETHİYESPOR YARATACAĞIZ”

Fethiyepor’u Sarıyer maçında izleme fırsatı bulduğunu söyleyen Çalışkan: “Sarıyer maçında takımı izledim ve beğendim. Geçen seneden çok daha kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. Birkaç tane zaafımız var. Onları da gidereceğimize inanıyorum. Futbolcularımızın temposunu artırarak kazanma arzusu olan bir Fethiyespor yaratacağız. İlk 4 maçı doğru oynadığımız takdirde hepimizin istediği Play-Off söz konusu olabilecek” dedi. Çalışkan: “1 haftalık çalışmalar başladı ve bu çalışmalarda futbolcuları göreceğim. Niyeti iyi olan, ben bu işi yaparım diyen adamlarla yolumuza devam edeceğiz. Eğer bizden ayrılmak isteyen arkadaşımız olursa ona yol vereceğiz. Boşalan yerlere de oyuncu takviyesi yapacağız” ifadelerini kullandı.

“HAYAL SATMANIN BİR ANLAMI YOK”

Gazetecilerin 4 maç hedefinin kolaycılık olmuyor mu sorusunu yanıtlayan Çalışkan: “Gönlümüz şampiyon olmak istiyor. Biz buraya geldiğimiz takdirde ilk 4 maç zorlu rakiplerle oynayacağız bir Fikstür. Bu Fikstürü kendi lehimize çevirirsek zaten biz Play-Off’a ortak oluruz. Burada hayal satmanın bir anlamı yok. Bazı gerçekleri ortaya koymak zorundayız. Biz Fethiyespor’u layık bir yere getirmek istiyorsak bir maçlık iki maçlık periyotlarla bu işi ölçmememiz lazım. Bu işi uzun vadeli yaymamız gerekiyor. İstikrarlı bir ortam yaratıp Fethiyespor’u olması gereken mevkiiye getirmek zorundayız. Ve ilk 4 maçta dediğimiz puanları alırsak play-off ya da şampiyonluğu zorlayacağız” diye konuştu.

“FAZLA GOL YİYORUZ AZ GOL ATIYORUZ”

Gazetecilerin Fethiyespor’da ilk önce hangi zaafların giderileceği sorusu üzerine Çalışkan: “İlk önce takım savunmasını oturtacağız. Çünkü fazla gol yiyoruz az gol atıyoruz. Bunu tersine çevirmek zorundayız. Daha coşkulu oynayıp forvete destek olmak zorundayız. Fethiyespor sonuna kadar mücadele eden bir takım olacak” dedi.

“FETHİYSPOR HOCA SEÇİMLERİNDE YANLIŞLIK YAPMIYOR”

Beyhan Çalışkan’a güvendiğini söyleyen Fethiyespor Başkanı Okan Uysal da: “Fethiyespor’da hocalar gidip geliyor algısı var. Ben daha önce futbol şubesinde de çalıştım. Yönetimin her kademesinde de çalıştım. Biz Erkan Sözeri ile bir ivme yakaladık. Ve hala ilişkilerimiz devam ediyor. Bu ivmeyi yakaladıktan sonra Beyhan Çalışkan ile bir Play-Off finali yaşadık. Ne zaman ihtiyacımız olsa bizi kırmayıp Fethiye’ye geliyor. Mustafa Ceviz ile de bu kulüp bir şampiyonluk yaşadı. Oda her zaman Fethiyespor’a gelmekten hiç tereddüt etmez. Şunu söylemekte fayda var. Fethiyespor’da çalışan hocaların hepsi belli noktalarda. Bu doğrultuda Fethiyspor hoca seçimlerinde yanlışlık yapmıyor. Beyhan Hoca bildiğimiz hoca ve bu ligi bilen hoca. Ve inandığım bir hoca. Onun için kendisiyle çalışmaktan büyük zevk duyacağım. Geçen sene Futbol şube sorumlusuydum. Geçen sene yaşananları benden başka kimse iyi bilemez. Eğer içimde en ufak bir tereddüt olsaydı ben bu imzaya kendim izin vermezdim. Geçen sene yaşananları biz camianın içine gömdük. Artık önümüze bakacağız. Önümüze bakarken de sadece başarıya endeksli, işimizi yaparak bir araya geleceğiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık