AGD’den 3 proje, 2 etkinlik

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilciliği çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde kayıtları tamamlanan liseli gençler için Siyer-i Nebi yarışması yanı sıra şimdi de Kudüs seminerleri dizisi başlıyor.

AGD’den 3 proje, 2 etkinlik
AGD’den 3 proje, 2 etkinlik Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2506 kez okundu.

Yoğun çalışma trafiği hakkında bilgiler veren başkan Vedat Sakarya; “AGD genel merkezimiz koordinesinde devam eden olağan faaliyetlerimiz ile birlikte 3 yeni çalışmamız başladı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir proje çerçevesinde yürütülecek olan ve ilimiz geneli tüm liselerde “Liseli Gençler İlk Kıblesiyle Tanışıyor” seminerlerimiz önümüzdeki hafta Fethiye’den başlıyor.

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs’te tüm dünyanın gözü önünde bir imha çabası var. Mescid-i Aksa başta olmak üzere oradaki varlığımız yok edilmeye çalışılıyor. Gençlerimizin hiç vakit kaybetmeden Kudüs ve Mescidi Aksa konusunda bilgilendirilmesi, uzun vadede aidiyet duygusu kazandırılarak Kudüs´ün İslam kimliğinin korunmasını için şuurlanmalarına  gayret etmek gerekiyor.

Gençlerimizin Kudüs’teki tarihi, kültürel ve manevi mirasımıza sahip çıkmaları ve gelecek nesillere taşıma bilincine erişmeleri için seminerlerimiz Seydikemer, Dalaman ve diğer ilçelerimizde devam edecek. Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte organize ettiğimiz Asr-ı Saadet Derslerimiz Sadık Kılıç hocamızın anlatımıyla her hafta perşembe günleri saat 19:00’dan itibaren Fethiye Anadolu Kız İHL Yurdu Konferans salonunda devam ediyor” dedi.

Milli ve Manevi Değerlerimizin Anlatılması Gerekiyor”

Başkan Vedat Sakarya, en büyük projelerinden birisinin milli ve manevi değerlerin verileceği seminerler dizisi olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında; “Gençlerimizin ve çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmesi için bir diğer çalışmamız ise liselerimizin yanı sıra ortaokullarımızı da kapsıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, lise ve ortaokullarda eğitim gören tüm öğrencilere yönelik konferans, seminer, kurs  vb. eğitim programları düzenlenmesi ile ilgili. Öğrencilerimizin akademik başarısı yanı sıra ahlaki ve manevi açıdan da iyi yetişebilmelerine katkıda bulunmak amacıyla onları alanında uzman, birikimli, tecrübeli konuşmacıları Değerler Eğitimi kapsamında okullarında buluşturacağız. Bu çalışmalarımızda tüm il genelinde Halk Eğitimi ve ASO Müdürlükleri aracılığı ile düzenlenecektir. Bu çalışmaların planlanmasında emeği geçen ve destek veren Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, il müdürümüz sn. Celalettin Ekinciye, ilçe müdürlerimize ve müdürlük çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Liseli Gençler Efendimizin İzinde Sınavı Yapılıyor

Anadolu Gençlik Derneğinin Türkiye çapında düzenlediği altın ödüllü Liseli Gençler Efendimizin izindeSiyer-i Nebi 2015 yarışması için başvuru dönemi sona erdi. Sınavın 19 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 11:00’de merkezi olarak il ve ilçeler ile birlikte Fethiye’de de yapılacağı bildirildi. Fethiye’de erkek öğrenciler Gazi İlkokulu, kız öğrenciler de Fethiye Anadolu Kız İHL’de sınava girecek. Öğrencilerin sınav giriş kartlarının dağıtımının tamamlandığı ifade edildi.

31 Aralık Akşamı Gecemize Bekliyoruz”

Anadolu Gençlik Fethiye teşkilatı olarak her yıl 31 Aralık akşamı düzenlenen Mekke’nin FethiGecesinin bu yılda Fethiye Otelcilik Turizm Meslek Lisesi salonunda yapılacağını belirten başkan Vedat Sakarya; “gecede bir birinden güzel sinevizyon gösterimleri, şiirler ve sürpriz hatipler hitap edecek. Siyer-i Nebi Yarışması ödülleri de bu gecede sahiplerini bulacak. Tüm halkımızı bu geceye şimdiden davet ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık