Fethiye, Türkiye birincisi oldu

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Grup Amirliği, Ülke genelinde hizmet veren 595 olay yeri inceleme iş istasyonu arasında Türkiye birincisi oldu. Alınan parmak izlerinden olayların tespiti kategorisinde Ekim ayını birinci tamamlayan Fethiye Emniyet birimleri, 2015 yılı Mayıs ayında Türkiye 3’üncüsü, Temmuz ve Ağustos aylarında da Türkiye 2’ncisi oldu.

Fethiye, Türkiye birincisi oldu
Fethiye, Türkiye birincisi oldu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4116 kez okundu.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri 2015 ekim ayında meydana gelen 14 olayın 11’ini tespt yaparak sonuca ulaştı. Birim bu sayı ile yüzde 78,6 başarı oranına ulaşarak Türkiye 1’incisi olundu.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Asayiş birimlerinde görevli 9 polis, görevlerinde gösterdikleri üstün başarı ve gayretli çalışma, örnek tutum ve davranışları nedeniyle ödüllendirildi. Fethiye Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan ödül takdiminde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 9 polise Kaymakam Ekrem Çalık ve İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık tarafından başarı belgeleri verildi.

MALA KARŞI İŞLENEN SUÇLAR YÜZDE 48 AZALDI

Başarı belgesi takdiminde konuşan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, 2014-2015 yılları arasında mala karşı işlenen suçlarda yüzde 48,51, şahsa karşı işlenen suçlarda yüzde 3 oranında düşüş sağlandığını kaydetti. Yakın zamanda mobese sistemine geçiş ile bu başarıyı arttıracakları inancında olduğunu belirten Aşık, “19 direkte 28 kamera faaliyete geçecek mobese sistemi ile önümüzdeki yıl suç önlemede gerçekleşen suçların aydınlanması yönünde daha büyü bir başarı gerçekleştireceğimize yönelik inancımız ve kararlılığımız tamdır.” dedi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLUNDU

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün başarılarını sıralayan Aşık şöyle konuştu: “Ülke genelinde hizmet veren 595 olay yeri inceleme iş istasyonu arasında ilçemiz olay yeri inceleme grup amirliğimiz alınan parmak izlerinden tespit sıralamasında 2015 Mayıs ayında Türkiye 3’üncüsü, Temmuz ve Ağustos aylarında Türkiye 2’ncisi, Ekim ayında da Türkiye 1’incisi olmuştur. 2015 Ekim ayında işlenen suç sonrası alınan 14 olaydan 11’inde tespit yaparak yüzde 78,6 ile iş istasyonu arasında Türkiye 1’incisi olmuşlardır.

FAİLİ MEÇHUL CİNAYETLER ÇÖZÜLDÜ

Ayrıca 2009 yılında gerçekleşen ve kamuoyunda kiremitli cinayeti olarak bilinen ve o tarihten bu yana faili meçhul olarak bekleyen cinayet ile ilgili kurulan özel ekibimizin yaklaşık 6 ay boyunca özverili ve dikkatli çalışması sonrası olayın faili belirlenmiş, bu cinayet dışında aynı şahsın çevre il ve ilçeleri kapsayan bölgede 3 olayda toplam 4 cinayetin faili de olduğu belirlenmiş olup, olaylar ile ilgili davalar ilgili mahkemelerde hala devam etmektedir.”

FETHİYE BAŞARIDA HİKAYE YAZIYOR

Kaymakam Ekrem Çalık da konuşmasında Fethiye’de başarı hikayeleri yazıldığına dikkat çekti. Fethiye Emniyet birimine bağlı olay yeri inceleme ekiplerinin ciddi bir başarıya imza attığını söyleyen Çalık, “5 yüz 95 emniyet birimi içinde Türkiye birincisi olmayı başardı. Bu başarıyı tanıtmak üzere ödüllendirdik. Daha güzel başarılara imza atacağınıza inanıyorum.

Konuşmalarından ardından emniyet teşkilatında başarılı olarak kabul edilen 9 polise başarı belgeleri Kaymakam Ekrem Çalık ve İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık tarafından takdim edildi.

fethiye asayiş emniyet olay yeri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık