Sanayi ve Depoların Taşınması İçin İlk Adım Atıldı

Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısında oy birliği ile alınan karara göre Seydikemer’in muhtelif mahallelerinde bulunan oto sanayi esnafları ile inşaat malzemeleri satışı yapan ticarethanelere ait depoların, kent ve mahalle merkezi yerine merkez dışına taşınması ile ilgili ilk adım atıldı.

Sanayi ve Depoların Taşınması İçin İlk Adım Atıldı
Sanayi ve Depoların Taşınması İçin İlk Adım Atıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2324 kez okundu.

6 Maddenin görüşüldüğü Seydikemer Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısında, 5 madde oy birliği ile 1 madde de oy çokluğu ile karara bağlandı. Belediye Başkan Vekili Ramazan Kaynak’ın başkanlığında toplanan 2015’in son meclis toplantısının katip üyeliklerini Durmuş Çetinkaya ve Behlül Küçüksoku yaptı. Toplantıda en önemli gündem maddesi ise mahallelerde bulunan sanayi dükkanları ile ilçe merkezindeki inşaat malzemeleri ticarethanelerine ait depoların taşınması ile ilgili komisyon raporu oldu.


EŞEN’DEKİ SANAYİ ESNAFI TAŞINIYOR
Eşen Mahallesi, Karayer mevkiinde yapılan sanayi sitesine Eşen Çarşı içindeki esnafların taşınması ile komisyon raporunda vatandaşlardan gelen şikayetlerin yanı sıra çevre ve görüntü kirliği ve kent estetiği ile aynı sektördeki esnafın (mot-motorsiklet tamiri, kaportacı, yağlama, yıkama, traktör tamiri, oto elektrik ile görüntü ve çevre kirliği yapan diğer sektörlerin) bir arada olması gerektiği vurgusu yapıldı. Eşen’in dışındaki mahallelerde de hayata geçirilecek olan uygulama için yukarıda adı geçen sektördeki esnaflar, zabıta tarafından belirlenecek alanlara en geç 1 Ocak 2018 tarihine kadar taşınacak.
 

İNŞAAT DEPOLARI DA DAHİL EDİLDİ
Seydikemer Esnaf Odası ve Seydikemer Zabıtasının da görüşlerinin alındığı ve mecliste oy birliği ile kabul edilen raporda, sanayi esnaflarının yanı sıra ilçe merkezindeki inşaat ticarethanelerine de yer verildi. Buna göre ilçe merkezinde ve merkeze yakın noktalarda bulunan ve görüntü kirliliğinin yanı sıra trafik ve yaya güvenliği konularında tehlike arz eden inşaat malzemesi satışı yapan (pvc, tuğla, çimento, demir) ticarethanelere ait depoların da 1 Ocak 2018’e kadar mahalle dışına veya Seydikemer Zabıtasının göstereceği uygun noktalara taşıması gerekiyor.
 

Öte yandan, vatandaşların geç saatlere kadar gürültü yapıldığı gerekçesi ile merkezlerde bulunan sanayi esnafları hakkında zabıta, kaymakamlık ve Bimer üzerinden çok sayıda şikayeti olduğu öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık