Fethiye’deki STK’lar Otogar’ın taşınmasını istiyor

Fethiye’deki Meslek Kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan Güç Birliği Platformu, şehirlerarası otobüs terminalinin taşınması için gündem oluşturuyor. Bu bağlamda Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ı ziyaret eden platform üyeleri ilk desteklerini aldı.

Fethiye’deki STK’lar Otogar’ın taşınmasını istiyor
Fethiye’deki STK’lar Otogar’ın taşınmasını istiyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4746 kez okundu.

Fethiye Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformunu oluşturan 14 meslek kuruluşunun temsilcileri Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ı ziyaret etti. Fethiye Kaymakamlık salonunda Kaymakam Ekrem Çalık ile bir araya gelen Fethiye Meslek Kuruluşları Güç Birliği başkanları Fethiye’nin beklediği projelerde Kaymakam Çalık’tan destek istedi. 

Platformun dönem başkanlığını yapan Harita Mühendisleri Odası Başkanı Birol Güner, platformun yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. Platformun üzerinde çalıştığı konuları gündeme getiren Güner, platformun öncelikli 3 konuyu gündemine aldığını belirtti.

Birol, “TÜRSAB’ın Fethiye’ye kazandırmak istediği bir kongre merkezi var. Bu kongre merkezi için bir arazi tahsis edilmesi üzerinde çalışıyoruz. Fethiye otogarının bulunduğu yere bu kongre merkezinin yapılmasını öneriyoruz. Değirmanbaşı’ndaki okullar bölgesinde yapılan spor alanı ile de yakından ilgileniyoruz. Burada tribün ve soyunma odası yapılması yönünde taleplerimiz var. Bu sayede şehir dışından da takımlar bu alanda antrenman yapmak için gelebilir.” dedi.

Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformunun gündeme getirdiği konuların toplumu ilgilendiren konular olduğuna işaret eden Kaymakam Ekrem Çalık da toplumu ilgilendiren bu konuların daha güçlü şekilde gündeme gelmesini istediğini kaydetti. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin şehir dışına çıkarılarak bölgenin trafik yönünden rahatlaması gerektiğini açıklayan Çalık, Otogar’ın değerlendirilmesinin belediyelerin yetkisinde olduğunu da sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık