Okul sporları masaya yatırıldı

Fethiye’deki okullarda görev yapan Beden Eğitimi öğretmenlerinin katılımıyla Okul Sporları Organizasyonu Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda okul sporları masaya yatırıldı.

Okul sporları masaya yatırıldı
Okul sporları masaya yatırıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2421 kez okundu.

Fethiye’de eğitim öğretim gören öğrencilerin spora yöneltilmesi ve daha sağlıklı nesillerin nasıl yetiştirilebileceğinin belirlenmesi amacıyla Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda bir eğitim toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya; Kaymakam Ekrem Çalık, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş, Okul Sporları İl Temsilcisi Doç. Dr. Osman Mutlu, Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan ve Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldı.

Sporun ruh ve beden sağlığı açısından önemine değinen Kaymakam Ekrem Çalık konuşmasında gençlere ve çocuklara mutlaka bir spor dalının hobi olarak aşılatılması gerektiğini söyledi. Sporla geçen zamanın okuldaki eğitim faaliyetlerini olumsuz etkilemediğini açıklayan Çalık, “Benim sizlerden isteğim ilçemizde kapalı spor salonu açıldı. Bu sportif faaliyetleri okullarımızda yaygınlaştırıp, gençlere sevebilecekleri, ulaşabilecekleri şekilde hobi haline getirip gerekirse ülke çapında başarılı olabilecek gençler yetiştirmek. Bir kişi çıkıp dünya şampiyonu olduğu vakit 77 milyon insanı gönülden sevindiriyor. O bir kişiyi bulup çıkarmak da sizin elinizde” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık