Yerleşik yabancılar oy kullandı

Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancılar, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçim’inde oy kullanmak için sandığa koştu. Oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan yabancı uyruklu vatandaşlar, demokrasinin daha çok gelişmesi ve iç barışın sağlanıp huzurlu bir Türkiye yaratılması için oy kullandıklarını dile getirdiler

Yerleşik yabancılar oy kullandı
Yerleşik yabancılar oy kullandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2160 kez okundu.

Fethiye’nin ağırlıklı olarak Ölüdeniz Mahallesi'nde ikamet eden yabancı seçmenler, sabah erken saatlerden itibaren oy kullanacakları okullara gitti. Ölüdeniz Ortaokuluna gidenler, listedeki seçmen kağıtlarından isimlerini kontrol ederek oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Ölüdeniz Mahallesi’nde 13 yıldan bu yana Türk eşiyle birlikte yaşayan Yeni Zelanda uyruklu Natalie Karagül, oy verme işlemini tamamladıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada; “Türkiye’de demokrasinin daha da gelişmesi ve huzur ve güvenli bir gelecek için oy verdim” dedi.

23 yıldır Ölüdeniz’de yaşayan ve Nilay ismini alan Hollanda uyruklu Nicolet Plukker (52)’de 2005 yılından bu yana yapılan seçimlerde Türkiye’de oy kullandığını belirtti.  Plukker; “Türkiye’ye huzur, barış ve istikrarın gelmesi için oy kullandım” dedi.

Galler doğumlu olan ve 3 yıldan bu yana Türkiye’de yaşayan Hazel Abakay da demokrasi, huzur ve iç barışın sağlanması için oy kullandığını ifade etti.

Türk kızı Yıldız Collingridge ile evli olup Eren ismini alan İngiliz uyruklu Arın Collingridge (33) 13 yıldır Türkiye’de yaşadığını söyleyerek son 3 seçimdir oy kullandığını belirtti. Collingridge, daha modern, daha çağdaş ve daha demokratik bir Türkiye için sandığa giderek oy kullandığını söyleyerek: “Türkiye’de kötü bir turizm sezonu geçti. Bunun gelecek yıllarda da aynı olmaması için oyumu kullandım” ifadelerini kullandı.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık