Saatcı: 2017'de seçim olur

Demokrat Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 26. dönem Milletvekilliği genel seçimleri için oyunu Yunus Nadi İlkokulu’nda kullandı. Aradan geçen 5 aylık süre içerisinde tekrar yapılan seçimin nedenini hala anlamadığını belirten Saatcı, Türkiye’nin 2017 yılına kadar bir seçim daha geçirebileceğini söyledi

Saatcı: 2017'de seçim olur
Saatcı: 2017'de seçim olur Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2454 kez okundu.

Sabah erken saatte vatandaşlık görevini yapmak için Yunus Nadi İlkokulu’na gelen Başkan Behçet Saatcı, 1149 nolu sandıkta oy kullandı.  Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Saatcı, bu seçimlerin kendisine 2002 yılındaki seçimleri hatırlattığını söyledi. Saatcı: “Her şeyden önce Türkiye’miz için hayırlı olsun. Bu seçimler beni 2002 yılına götürdü. 2002 yılında seçimlere daha 18 ay varken siyasi partimizin lideri erken seçim lafını ortaya attı. Rahmetli Bülent Ecevit’in o günkü sözünü çok iyi hatırlıyorum. ‘Bu seçime neden gittik? Hala anlayabilmiş değilim’ diyor idi. Bu seçimde aynı o günkü seçim gibi oldu. Seçimin üzerinden 5 ay geçmiş. Ne oldu da tekrar seçime gittik? Anlayamadık” diye konuştu.

 

“BİRİLERİNİN İSTEDİĞİ SONUCU ALAMAYINCA SEÇİM YAPACAK NOKTAYA GELİRSEK; BUNDA ÜLKEMİZ ÇOK ZARARLI ÇIKAR”

Saatcı: “ Bu 5 aylık süre içerisinde terör arttı. Döviz yükseldi. Ekonomide çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. İşsizlik arttı. Bütün bunların bir faturası var. Şunu ifade edebilirim en geç 2017 yılına kadar bir seçim daha olur. Birilerinin istediği sonucu alamayınca seçim yapacak noktaya gelirsek; bunda ülkemiz çok zararlı çıkar.  Ülkenin kucaklaşmaya, birleşmeye, paylaşmaya, hoşgörüye ihtiyacı var. Keskin dillere, ayrıştırmaya, bölmeye, başkalaştırmaya tahammülümüz kalmadı. Ben 12 yıl öncesi nesilim. 12 yıl önce sokakların, şehirlerin bile farklı ayrıldığı noktadan çok daha kötü bir noktadayız. Bu seçimler inşallah birlikteliğe sebep olur” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık