DTO 4 yıllık stratejisini belirliyor

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) Fethiye Deniz Ticaret Odası güçlü ve zayıf yönlerini, geleceğe yönelik planları belirlemek üzere Muğla’nın Fethiye ilçesinde çalıştay düzenlendi.

DTO 4 yıllık stratejisini belirliyor
DTO 4 yıllık stratejisini belirliyor
Bu içerik 1614 kez okundu.

Deniz Temiz Turmepa toplantı salonunda düzenlenen Çalıştay’ın moderatörlüğünü TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Ekin Tokat yaptı. 1. Dönem stratejik planın paydaş toplantı çalıştayına; Fethiye Liman Başkanı Cihan Duman, DTO Fethiye Şube Müdürü Bülent Telli, Fethiye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şaban Sarıkaya, Fethiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Okyay Tirli ve DTO ile iş birliğinde olan paydaşlar katıldı.

Akreditasyon ve kayıt işlemlerinin ardından başlayan Çalıştay’ın açılışında konuşan Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Müdürü Bülent Telli, stratejik planlamaların yapılması için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesiyle işbirliği içerisinde olduklarını anlattı.

Çalıştay’la ilgili basına bilgilendirme yapan Doç. Dr. Ekin Tokat, bütün oda ve borsaların akreditasyon süreci olduğunu söyledi. Fethiye Deniz Ticaret Odası’na 4 yıllık strateji planların hazırlanması amacıyla danışmanlık hizmeti verdiklerini hatırlatan Tokat, “Oda ve borsaların hizmet kalitesini yükseltmek ve belli bir standartta hizmet vermelerini sağlamak üzere bir akreditasyon süreci var. Bu kapsamda strateji planlarını hazırlamaları gerekiyor. Önümüzdeki 4 yıl süreci içerisinde odanın büyük ve stratejik hedefleri nelerdir. Bu hedeflere yönelik hangi yol geliştirmeli ve hangi faaliyetleri sürdürmeli. Bunların belirlenmesi gerekiyor. Bir anlamda geleceğin planlanması oluyor. Bunu yaparken odanın birlikte çalıştığı paydaşlarıyla bir araya gelip, onların fikirlerini, görüşlerini alıp buna göre gelecek planın yapılması gerekiyor. Bugünde bu amaçla Odanın güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmek üzere bir araya geldik.” diye konuştu.

fethiye muğla haber deniz ticaret odası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık