Özyer: Kendimi anlatamamışım

AK Parti Muğla Milletvekili ve adayı Hasan Özyer: "Fethiye’nin beni birinci yapmaması; demek ki yeterince hemşerilerimizi ikna edememişim. Ben kendimi anlatamamışım” dedi.

Özyer: Kendimi anlatamamışım
Özyer: Kendimi anlatamamışım
Bu içerik 2132 kez okundu.

Eğitim Bir-Sen Fethiye Şubesinin ‘Mutlu Fethiye, Huzurlu Türkiye’ amacıyla düzenlemiş olduğu kahvaltı ve istişare programına AK Parti Muğla Milletvekili ve adayı Hasan Özyer, Fethiye’deki Sivil Toplu Kuruluşları temsilcileri, Oda başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları başkan yardımcısı katıldı.

Denizatı restoranda Sivil Toplum Kuruluşu ve Oda başkanlarıyla bir araya gelen AK Parti Muğla Milletvekili ve adayı Hasan Özyer, burada yaptığı konuşmada kendisi için değil; Fethiye ve bölgeye katkı sunmak, Ankara’da elinin daha güçlü olmasını istediği için tüm Fethiyelilerden 1Kasım’da destek istedi.

Açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Fethiye Şube Başkanı Asım Cezayirlioğlu: “Fethiye Eğitim Bir-Sen olarak yaşanılabilir bir Fethiye; huzurlu, istikrarlı, kamu hizmetlerinin belgemiz halkına ulaşması için STK olarak her zaman mücadelemizi verdik. Hiçbir insanımızı ve kurumumuzu ötekileştirmeden hizmet odaklı kucaklamaya çalışıyoruz. Her zaman huzurun ve istikrarın yanında yer almış anlayışla devam edeceğiz” dedi.

BÖLGE MİLLETVEKİLİMİZİ ANKARA’YA KUVVETLİ BİR ŞEKİLDE GÖNDERMEMİZ GEREKİYOR

Türkiye’nin son yıllarda tek parti iktidarı ile istikrar sağladığını ve bu istikrarla kamu çalışanları olarak da birçok özlük haklarına kavuştuklarını belirten Cezayirlioğlu : “İstikrar sürdüğü sürece kazanımların devam edeceğinden şüphem yok. 1 Kasım seçimleri sadece milletvekili seçmekten ziyade tam bağımsız Türkiye, milli egemenliği özümseyen, vesayetçi anlayış yerine özgür iradeli hükümeti seçme günüdür. Ülkemizde ve bölgemizde istikrarın sağlanması, yatırımların devam etmesi için tek partili iktidar kaçınılmazdır. Yaşanılabilir Fethiye için hizmetlerin sürmesi şarttır. Bu seçimlerde herkesin üzerine görev düşüyor. Bu yüzden bölge milletvekilimizi Ankara’ya kuvvetli bir şekilde göndermemiz gerekiyor. Bunun karşılığında da belde ve ilimizin daha çok yatırımlar alacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

Seçimlere 1 hafta kaldığına dikkati çeken Hasan Özyer, STK’ların örgütlü ve güçlü olmasının Türkiye için kazanç olduğunu söyledi. STK’ların her konuda yönetime müdahil ve güçlenmeleri gerektiğini vurgulayan Özyer: “STK’lar hem kendi sektörel alanlarda hem kendi meslek gruplarında hem de demokratik tolumun güçlenmesi için olmazsa olmazıdır. Ülkemizde son yıllarda STK’lar belli bir güce ulaştı ve özlük haklarında güzel kazanımlar elde etti” diye konuştu.

Demokratikleşmenin en başta siyasette olması gerektiğinin altını çizen Özyer şöyle konuştu: “Siyasi partiler yasası değişirse, siyaset kurumsallaşırsa, rekabete açık hale gelirse inanın bu ülkenin önünde hiçbir güç duramayacak. O zaman 2023 vizyonunu, dünyada en gelişmiş 10 ülke arasına girme hedefini, gayri safi milli hasılamızın 2 Trilyon Dolar, milli gelirin 25 bin dolar olması ancak o zaman gerçekleşir. Bunun alt yapısı siyasetin yapısallaşmasıyla olur.”

Kahvaltı ve istişare programına katılan STK ve Oda temsilcileri daha sonra Muğla Milletvekili ve adayı Hasan Özyer’e soru ve görüşlerini iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık