17 yaşındaki yazar, 6 milyon okuyucuya ulaştı

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Buket Koyun, iki gencin duygusal birlikteliğini anlatan aşk romanı yazarak, edebiyat dünyasına adım attı. İlk denemesinde 6 milyon kişiye ulaşan genç yazarın, ilk romanı da baskı olarak yayınlandı.

17 yaşındaki yazar, 6 milyon okuyucuya ulaştı
17 yaşındaki yazar, 6 milyon okuyucuya ulaştı
Bu içerik 3797 kez okundu.

“Bir Kavanoz Aşk” isimli kitabını ilk olarak Hikaye Okuma ve Paylaşım Uygulaması (Wattpad) ile okuyucularının beğenisine sunan Buket Koyun, burada 6 milyon okuyucu kitlesine ulaştı. Koyun’un bu başarısını gören Epsilon yayın evi genç yazarla iletişime geçerek kitabın ilk sayısın basılmasını sağladı. Kitabını iki yıl önce yazmaya başladığını söyleyen Koyun, 6’ncı sınıftan bu yana amatörce hikayeler yazdığını belirtti. Kendisini bu şekilde rahatlattığını kaydeden genç yazar, 3 bin adet basılan kitabın birinci baskısının bitmesine 100 kitap kaldığını kaydetti. Koyun, “Aras karakteri benim hayalimdeki erkek. Çünkü Hira’yı çok seviyor. Ona gerçek hayatından bir şeyler söylemese bile bu konuda dürüst olmasa bile onun yanında olup Hira’nın yaralarını sarmayı çok istiyor. Kitabımda tamamen bunu anlatıyor.” dedi.

 

2015 yılı başında Epsilon yayınevinden Wattpad hesabına bir mesaj gelerek ‘Bir Kavanoz Aşk’ kitabının yayınlanmak istediğini öğrenen Koyun, kitabın yayınlanması için bütün yaz kitabı tekrar yazdığını söyledi. İlk halinin bin sayfayı bulan bir roman olduğunu belirten Koyun: “Bütün yaz kitabın ilk halini tekrar yazdım. Çünkü wattpad versiyonu bin sayfaya yakındı ve kesilmesi gerekiyordu. Uygun bir final gerekiyordu. Ağustosun ortasında kitap bitti. Şuan kitap 440 sayfa.” şeklinde konuştu.

 

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi’nde Müzik öğretmeni olan Mehmet Saçan da öğrencisinin başarısıyla gurur duyduğunu belirtiyor. Bu yaştaki bir çocuğun kendinin üstünde bir şeyler yaptığını ifade eden Saçan, genç yazarın kitabında büyük yazarların kitabından farklı çok bir şey görmedim.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık