Kardere’de 14’üncü Şükür Yemeği

Karadere’de yıllar önce meydana gelen hortum felaketi sebebiyle bu yıl 14'üncüsü düzenlenen şükür yemeğine yaklaşık 4 bin kişi katıldı

Kardere’de 14’üncü Şükür Yemeği
Kardere’de 14’üncü Şükür Yemeği
Bu içerik 3621 kez okundu.

Hortumun karaya çıktığı yer olan Karadere Plajında yapılan şükür yemeğine Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Başkan yardımcısı Mustafa Karakuş, Belediye Meclis Üyesi Ramazan Kaynak, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş, İlçe Başkan Yardımcıları Arif Yıldız ve Kadir Kırlangıç ile binlerce vatandaş katıldı.

BİNLERCE EL DUA İÇİN EL AÇTI

İlçe Müftüsü Ali Can ve beraberinde çok sayıda din görevlisinin de katıldığı şükür yemeği saat 10:00’da başlarken, program boyunca ilçe müftüsü ve din görevlileri tarafından kuran tilaveti ve dualar okundu. Şükür yemeği geleneğinin 14 yıl önce Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün amcası merhum Hacı Mehmet Otgöz ve bir grup vatandaş tarafından başlatıldığını kaydeden Bükceğiz Cami İmam Hatibi Şeref Kaçar, şükür yemeği geleneğinin her geçen gün daha fazla insanın katılımıyla gerçekleştiğini kaydetti.

OTGÖZ: TARIM SİGORTASI ÖNEMLİ

Şükür Yemeğinin köylülerin imcesi ile yapıldığını belediye olarak gönüllülerimizin yetişemedikleri yerlerde katkı sunduklarını kaydeden hortum faciasının canlı tanıklarından Belediye Başkanı Yakup Otgöz de yaptığı değerlendirmede, “Bu tarz felaketlerin bir daha yaşanmaması için Karadereliler olarak bu şükür yemeğini düzenliyoruz. Allah böyle felaketlerde hepimizi korusun. Çiftçilerimiz sadece hortumu değil; sel, dolu gibi diğer doğal felaketleri, de hesap ederek tarsim- tarım sigortası yaptırmalı” önerisinde bulundu.

Şükür Yemeğine katılan vatandaşlar da yaptıkları değerlendirmede, “Her şeyin başı dua. Dünya dua üzerine kurulmuştur” ifadelerini kullanarak, şükür yemeğinden sonra gelen hortumların seralarına zarar vermediğini, belirtiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık