Fethiye şehidi için tek yürek oldu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde askeri araçların geçişi sırasında PKK’nın patlayıcıları infilak ettirmeleri sonucu şehit ve yaralıların olduğu saldırıyı kınamak ve terörü protesto etmek için Fethiye halkı sokağa döküldü.

Fethiye şehidi için tek yürek oldu
Fethiye şehidi için tek yürek oldu
Bu içerik 4215 kez okundu.

Fethiye motosikletçiler kulübünün organize ettiği yürüyüşte Türk bayrağını kapan geldi. Salı pazarı meydanında toplanan Fethiye halkı burada ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Yürüyüşte önde Türk bayraklarıyla bir grup yer alırken arkadan motosikleti ve araçlarıyla gelen vatandaşlar kortej oluşturarak teröre lanet okudu. Yaklaşık 3 kilometre yürüyen grup sık sık ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz, kahrolsun PKK, Apo’nun p..’leri sen bizi yıldıramazsın, şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attılar.

Salı Pazarından Atatürk Caddesi üzerinden yürüyen kalabalık guruba çevre esnaflardan destek geldi. Beşkaza Meydanı’nda toplanan grup burada şehitler için Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Grup adına açıklama yapan Mesut Bölük halkı sağduyulu olmaya davet etti. Bir kişi dahi olsa önemli olanın tepki göstemek olduğunu belirten Bölük: “Kısa da olsa, çok azda olsa, bir kişide olsak tepkimizi göstermek için bu yürüyüşü organize ettik. Motorlarla yapılacaktı. Gelen halkımıza teşekkür ediyorum. Önemli olan tepki göstermektir. Fethiye motosikletçiler kulübü olarak bu organizasyon yapıldı. Bizim amacımız Fethiye’de hiç kimsenin galyanına gelmeyelim. Gereken gerektiği zaman yapılır. Şunu hiçbir zman unutmayın. Amaçları bizi bölmek, parçalamak. Biz bölünmeden parçalanmadan, gerçek anlamda Fethiye’de birlik bütünlük içerisinde vatandaş olarak yapmamız gerekeni sonuna kadar yapacağımzı tüm Muğla’da biliyor, tüm Türkiye’de biliyor. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. 1 şehitimiz var. Adnan kardeşimiz. Ruhu cennet mekan olsun. Ama bundan sonraki süreçlerde ciddi anlamda hiçbir kimsenin taşkınlık yapmasına müsaade etmeyin. Sağduyulu olun. Beraber olalım, birlik olalım. Başımız sağolsun” dedi.

Seydikemer’in Eşen Mahallesinde şehit olduğunu öğrenen kalabalık grup, daha sonra konvoy halinde Eşen’e yol aldılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık