Halkın plajı paralı olursa, çözüm yine halktan gelir

Fethiye ilçesinde halka açık plajlardan ücret alınmasına kızan bir vatandaş, tepkisini kendince bulduğu bir yöntemle dile getirdi. Yürüyen kamyonetinin arkasını yüzme havuzuna dönüştüren Ömer Boyacı(39), 40 derecenin üzerine çıkan sıcaklardan çocuklarıyla birlikte aracının kasasında yüzerek kurtuluyor.

Halkın plajı paralı olursa, çözüm yine halktan gelir
Halkın plajı paralı olursa, çözüm yine halktan gelir
Bu içerik 2350 kez okundu.

Esenköy Mahallesi'nde demir doğrama işi yapan  4 çocuk babası Ömer Boyacı, koylara girişte alınan ücretler nedeniyle denize gitmeme kararı aldı. Yaşları 7 ile 13 arasında değişen çocuklarıyla birlikte gittiği bir koyda giriş, şemsiye ve yemek için ayrı ücret istenmesine kızan Boyacı, çareyi kamyonetini havuza dönüştürmekte buldu. Demir taşımada kullandığı 48 HF 516 plakalı kamyonetin kasasını sera naylonuyla kaplayan Çoban, içini 4 ton suyla doldurdu. 75 santimetre derinliği bulunan kamyonet kasasında yüzen çocuklar havuz keyfi yaptı. Gün boyu su dolu kamyonet kasasında kalan çocuklar hem serinledi, hem de doyasıya eğlendi. Aynı zamanda seyyar olan havuzunu istediği her yere götürebildiğini anlatan Ömer Boyacı, çocukların sudan çıkmak istemediğini söyledi.

Fethiye'deki koyların ücretli olduğunu ve plaja giriş için 25 lira ücret alındığını kaydeden Ömer Boyacı, “Koyda gölgelenmek ve yemek için ayrı ücret isteniyor. Sözde buralar halkın plajları. Amacım hem sıcaktan bunalan çocuklarımı eğlendirmek, hem de denize girmek için ödediğimiz yüksek fiyatları protesto etmek. Ailecek gün boyu kamyonetin kasasına girip serinliyoruz. Duruma en fazla çocuklarım sevindi tabiki. Bu havuzun benim için hiçbir maliyeti yok."

Babalarının sıradışı zekası sayesinde evlerinin önünde suyun tadını çıkaran çocuklar ise, en fazla babalarının işe gitmesine üzülüyor. İş olduğu zaman babalarının yüzen havuzu götürdüğünü anlatan çocuklar, bu yüzden babalarının işe gitmesini istemiyorlar. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık