Sıcaktan kaçmak için derede rafting yapıyorlar

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 40 dereceyi aşan sıcaklardan bunalan tatilciler, Saklıkent Kanyonu’ndan çıkan Karaçay’ın serin sularında şişme botla rafting yapıyor.

Sıcaktan kaçmak için derede rafting yapıyorlar
Sıcaktan kaçmak için derede rafting yapıyorlar
Bu içerik 1465 kez okundu.
Advert

Fethiye’de tatillerini geçiren turistler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklardan rafting yaparak kurtulmaya çalışıyor. 45 dereceye ulaşan sıcaklarda denize gidemeyen yerli ve yabancı turistler serinlemek için soluğu Saklıkent kanyonunda alıyor. Kanyonun soğuk sularında serinleyen turistler, tatillerine heyecan katmak için bu defa rafting yapıyor. Saklıkent Kanyonu'ndan çıkan suyun üzerinde şişme botlara binen turistler, akıntının Eşen Çayı'na döküldüğü noktaya kadar su üzerinde seyrediyor. Kendilerine yardımcı olan gözetmenler eşliğinde gerçekleştirilen rafting turu, turistlerin heyecanlı dakikalar geçirmesine sebep oluyor. 

Bazı raftingciler şişme botları birbirine bağlayarak çocuklarıyla da bu heyecanı yaşama fırsatı buluyor.

5 kilometrelik parkuru ortalama 30 dakikada geçen turistler, daha sonra Karaçay’ın serin sularına atlayarak serinliyor. Saklıkent’te rafting ücreti 30-35 lira arasında değişiyor.

Eşi ve 2 kızıyla Karaçay’da rafting yapan İngiliz Emma Porter, suyun çok soğuk olduğunu söyledi. Kızlarıyla birlikte güvenli bir parkurda rafting yapmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Porter, “İyi kürek çekemediğimiz anlarda sığ yerlere sürüklendik. Bu durumda parkura girmek için daha fazla kürek çekmeniz gerekiyor. Yine de çok güzel bir aktiviteydi. Ödediğimiz paraya değdi.” dedi.

Emma Porter’in kızı 14 yaşındaki Courteiv Porter ise suyun son derece soğuk olduğunun altını çizerek her şeye rağmen parkurun güvenli ve son derece eğlenceli olduğunu kaydetti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)