TEOG’dan 700 tam puan aldı

Fethiye’de Atatürk Ortaokulunda öğrenim gören Nevzat Anıl Akcan, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) 700 tam puan alarak ilçe genelinde birinci oldu.

TEOG’dan 700 tam puan aldı
TEOG’dan 700 tam puan aldı
Bu içerik 3606 kez okundu.
Advert

Atatürk Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Nevzat Anıl Akcan TEOG 2’nci Dönem Sınavı’nda, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak, Fen Bilgisi, İnkılap Tarihi ile İngilizce branşlarında sorulan 20’şer sorunun tamamını yanıtlayıp 700 tam puan aldı.

TEOG birinci dönem sınavında 676,6667 puan, ikinci döneminde ise 700 tam puan alan Nevzat Anıl Akcan: “Günde en fazla 3 saat ders çalıştım. Ancak bilinçli ve düzenli bir şekilde çalıştım. Kendime de zaman ayırdım. Böyle olunca başarı da ister istemez geldi. Ailem bana bu konuda çok destek oldu. Kurslara gönderdiler” dedi.

İlerde Tıp okuyarak doktor olmak isteyen Akcan, TEOG sınavına hazırlanacak olan öğrencilere bilinçli bir şekilde, konuları anlayarak çalışmalarını tavsiye etti.

 

“ÖĞRENCİLER SINAV BİTTİKTEN SONRA SORULARA TEKRAR GÖZ GEZDİRSİN”

Fethiye’de Alper Kırtasiyenin sahibi ve Nevzat Anıl Akcan’ın babası olan Oruç Alper Akcan: “Bu başarının ilk başlangıcı 7’nci sınıfın başından itibaren oluyor. Oğlumuz 7’nci sınıfın başından itibaren sistemli ve güzel bir şekilde çalıştı. Okuldaki öğretmenleri çok iyi ilgilendiler. Öğretmenlerin çocuklar üzerinde sistematik ders çalışmaya yönlendirmeleri başarıyı arttırdı. Bu yüzden bu başarıda öğretmenlerimizin de katkısı çok fazla. Biz kırtasiyeciyiz. Kitabı kokluyoruz. Kitap kokusu temelden geldiği için demek ki çocuklardaki başarıda bu yönden geliyor. Nevzat her dersten farklı yayınların sorularını çözdü. Buda başarıyı getirdi” dedi.

 

Öğrencilere sınav bittiğinde mutlaka geriye dönerek cevapladıkları soruları tekrar gözden geçirmeleri tavsiyesinde bulunan Alper Akcan şunları söyledi: “Birinci dönem soruları çok basitti. İkinci dönemin soruları ise zordu. Oğlum birinci dönem sorularında çok emin olduğu sorularda dahi yanlış çıktı. Geriye dönüp baksaydı mutlaka düzelteceğine inanıyordum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu