Fethiye Belediyesi 5 ayda 18 milyon TL borç ödedi

Büyükşehir yasasının geçmesiyle birlikte özellikle belde belediyelerinden gelen borç yükü ve gelirlerin büyükşehir belediyelerine aktarılması, ilçe belediyelerinde ekonomik çöküntüye sebep vermişti.

Fethiye Belediyesi 5 ayda 18 milyon TL borç ödedi
Fethiye Belediyesi 5 ayda 18 milyon TL borç ödedi
Bu içerik 2520 kez okundu.
Advert

Büyükşehir yasasının geçmesiyle birlikte özellikle belde belediyelerinden gelen borç yükü ve gelirlerin büyükşehir belediyelerine aktarılması, ilçe belediyelerinde ekonomik çöküntüye sebep vermişti. 2014 yılı aralık ayı sonu itibariyle yaklaşık 28 milyon 500 TL (28 trilyon 500 milyar) borcu olan Fethiye Belediyesi’nin borcu 10 milyon TL’den aşağıya düştüğünü Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Haziran ayı meclis toplantısında açıkladı. Başkan Saatcı hizmetleri işaret etti; ‘Kaldığımız yerden devam edeceğiz’ mesajı verdi.

 

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı haziran ayı meclis toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Fethiye Belediyesi’nin mali durumu hakkında bilgiler aktaran Başkan Behçet Saatcı, “Emlak vergileri bu kadar arttıran devletinde buna katkısı var. Borcumuzu 10 milyon TL’nin altına indirdik. Bununla ilgili Taşyaka’daki bozuk yollarla ilgili parke ihalesine çıktık. Babataşı Mahallesi’nde de ihale hazırlandı. Ufak tefek asfalt çalışmalarımıza başladık. Ocak ayında çıkarmak zorunda kaldığımız arkadaşlarımızın da alımını haziran ayı sonu itibariyle gerçekleştireceğiz. Sırtımız yavaşça kalınlaşıyor” ifadelerini kullandı.

 

Asfalt’a teşekküre gerek yok!

CHP’li Belediye meclis üyesi Ahmet Selim Yücel, Çalış’taki yolların böyle zor bir zamanda olmasına rağmen asfaltlanmasından dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür etti. Başkan Saatcı ise, “Bizi sokak asfaltına teşekkür ettirecek konuma getirenlere diyecek bir şeyim yok. O senin nezaketin. Asfalt için teşekküre gerek yok” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)