Minik başkan okulu için çalıştı

Başkan Behçet Saatcı, Fethiye Belediyesi’nin Üzümlü’de ki binasında minik öğrencileri ağırladı. Başkan Saatcı kendisine ziyarete gelen öğrencilere koltuğunu bıraktı. Koltuğa oturan minik başkanlarda talimatları sıraladı.

Minik başkan okulu için çalıştı
Minik başkan okulu için çalıştı
Bu içerik 2881 kez okundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dolayısıyla Üzümlü İlköğretim Okulu öğrencileri Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundu. Başkan Saatcı, öğrencilerin Fethiye’ye kadar yorulmaması için çocukların ayağına giderek Fethiye Belediyesi’nin Üzümlü’de ki binasında minik öğrencileri ağırladı. 

Üzümlü İlköğretim Okulu Müdürü Murat Öncü, Müdür Yardımcısı Arif Kaval ile birlikte minik öğrenciler Başkan Saatcı’yı ziyaret etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleşen ziyarette kendisine ziyarete gelen öğrencilere makamını bırakan Başkan Saatcı, “Çocuklarımız bugün Fethiye’ye geleceklerdi. Biz onların ayağına geldik. Bayram onların. Doğrusunu da yaptık. Bir kere daha Atatürk’ümüzü şükranla anıyoruz. Atatürk’ün ne kadar büyük bir devlet adamı olduğu işten buradan da belli. Geleceğimiz olan çocuklarımız dünyada tek armağan edilen bayram 23 Nisan bayramı. Çocuklarımıza makamımızı bırakıyoruz. Tüm Türkiye’de bu bir gelenek. Onların hayata alışmasında, sorumluluk alması anlamında çok doğru bir hareket. Biz tüm bunları Cumhuriyetimizin kurucusu, her şeyimizi borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ümüze borçluyuz. Onun sayesinde çocuklarımızın bayramı var. Hür ve özgür bir devlet olarak ayaktaysak Atatürk’ümüzün sayesindedir. Burada bulunan çocuklarımızın nezdinde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, gözlerinden öpüyorum” dedi.

 

Okulun önüne peyzaj talimatı…

Başkan Saatcı ilk önce koltuğunu Üzümlü İlköğretim Okulu öğrencisi Dila Elmacı’ya daha sonra ise Tuna Dorukcepni ve Dorukcan Uğur’a bıraktı. Minik öğrenciler makam oturduktan sonra okullarının peyzajıyla ilgili talimatları verdiler. Başkanlık koltuğuna oturan Dorukcan Uğur ise, okula büyük bir satranç takımı yapılması talimatını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)