yapıkredi internet şubesi

Yabancı Dil Seslendirme

Fethiye’de Kuş Gözlemi Yapacaklar

Fethiye’de Kuş Gözlemi Yapacaklar

Fethiye’de ‘Sınırı Aşan Yaşamlar’ adlı Avrupa Birliği projesi kapsamında bir araya gelecek Türk, Hırvat, Bulgar ve İtalyan 24 genç, Çalış Kuş Cenneti’nde kuş gözlemi yapacak.

Fethiye’de Kuş Gözlemi Yapacaklar
Fethiye’de Kuş Gözlemi Yapacaklar
Bu içerik 2707 kez okundu.

Fethiye Turizm, Tanıtım, Eğitim, Kültür ve Çevre Vakfı’nın (FETAV), Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezleri Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde hazırladığı ‘Sınırı Aşan Yaşamlar’ projesi Fethiye’de başlıyor. Proje kapsamında Türkiye, İtalya, Hırvatistan ve Bulgaristan’dan ilçeye gelecek 24 genç, ekolojik bilinçlenme sürecini başlatmak amacıyla çalışmalar yürütecek. Bir araya gelecek Avrupalı ve Türk gençler, kültürler, dinler ve yaşamlar arası zenginlikleri paylaşmanın yanı sıra Çalış Kuş Cenneti’nde kuş gözlemi yapacak. Hassas yaşam alanlarını gözlemlemek, ekosistem bütününü oluşturan çeşitliliği ve bu çeşitliliğin yarattığı ahengi deneyimlemek amacıyla başlatılan proje 26 Nisan’a kadar devam edecek.

Tarihi Turistik Bölgelere Geziler Düzenlenecek

Proje kapsamında yurt dışından gelen öğrenciler için Ölüdeniz, Kayaköy, Üzümlü mahalleleri ile Cadyanda Antik Kenti gibi tarihi turistik mekanlara geziler düzenlenecek. Öğrencilere kuş göç rotaları, kuş fotoğrafı ve doğa belgeseli çekimi hakkında bilgiler verilecek. Proje, elde edilen fotoğrafların sergilenmesi ve sunumlarla son bulacak.

“222 Kuş Türüne Sahip Çıkmayı Hedefliyoruz”

Projenin tanıtım toplantısında konuşan FETAV Yönetim Kurulu Üyesi Fercan Akçin projenin amacının Çalış Kuş Cenneti’ndeki kuşların korunmasını ve bölgede yaşadığı tespit edilen 222 kuş türüne sahip çıkmayı hedeflediğini söyledi. Akçin, okul ziyaretleri ile projenin kültürel paylaşım hedefine ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

Proje Koordinatörü Gül Bahar Edik Kayhan ise proje sayesinde gençlerin ekosistem gerçeği üzerinden empati yetisini geliştireceğini söyledi. Kayhan, Türk, İtalyan, Hırvat ve Bulgar gençlerinin Fethiye’nin hassas ekosistemlerinin başında gelen Çalış Kuş Cenneti’nde bilgi ve deneyim paylaşımının yanı sıra öğrenme, aktarma, yaratma ve üretme süreçlerine dahil olacaklarını anlattı. Projenin hedefine eğitim faaliyetleriyle ulaşacağına vurgu yapan Kayhan, “Bu amaçla proje ortaklarımıza hem teorik hem de arazi eğitimleri verilecek. Bu eğitimler, görsel materyallerin kullanıldığı teorik eğitim çalışmaları ve sulak alanda yapılacak inceleme ve kuş gözlem faaliyeti olmak üzere temelde iki kısımdan oluşacak.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu