AK Parti heyetine sıcak karşılama

7 Haziran Milletvekilliği Genel seçimleri öncesinde AKP Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, İlçe Başkanı Kadir Saruhan ve AKP Muğla Milletvekili tüm adayları Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti.

AK Parti heyetine sıcak karşılama
AK Parti heyetine sıcak karşılama
Bu içerik 2664 kez okundu.
Advert

Başkan Saatcı’ya gerçekleştirilen ziyarete AKP Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, AKP Fethiye İlçe Başkanı Kadir Saruhan, AKP Muğla Milletvekili adayları Hasan Özyer, Hasan Kökten, Elvan Göçer, Muhittin Kayabaş, Yelda Erol Gökcan, AKP teşkilat yönetim kadrosu, kadın ve gençlik kolları temsilcileri katıldı.

 

“Fethiye 8 yıl rötar yedi”

Ak Parti heyetinin ziyaretinde özellikle 2009 yılından sonra yaşadıkları problemleri, projelerin engellenmesi ve Büyükşehir yasasının ilçelere getirdiği olumsuz sonuçları açık yüreklilikle ifade eden Başkan Behçet Saatcı, “Söyleyeceklerimi hiç kimse yanlış anlamasın. Hasan’la arkadaşlığımız ayrı. Biz onunla kardeşiz. Bu mezara kadar gider. Ancak şunları da söylemem gerekiyor. 2007 yılına kadar Hasan Özyer milletvekili iken biz farklı bir siyasi partiden Belediye Başkanı olduğumuzu hiçbir şekilde hissetmedik. Ne zaman Hasan kardeşim siyasi bıraktı, milletvekilliğinden ayrıldı biz sanki ayrı bir dünyadan gelmiş vatandaş muamelesi gördük. Bunları belgelerim. Kadir Saruhan başkanıma teşekkür ediyorum. Çünkü güleç yüzü ve iyi niyetiyle irtibatı sürdürdü. Ancak Kadir kardeşimle de Fethiye’nin sorunlarını çözüme kavuşturamadık. Dün dünde kaldı. Hasan kardeşim vekil olduktan sonra siyasi parti fark edilmeksizin, ‘iktidar partisi olarak bunları çözmekle mükellefiz, 8 yıldır da Fethiye’de rötar yapmışız, bunları telafi etmeliyiz’ düşüncesiyle hareket edilmesini Hasan kardeşim ve diğer seçilmişlerden bekliyoruz. Fethiye’nin bu seçimde özel bir durumu var. Fethiye’nin 4 vekili hazır. Hasan bir, Nurettin Demir iki, Yeşilüzümlü’nün çocuğu Bursa’dan aday olan Ceyhun kardeşim garanti üç. Bir vekil arkadaşımız daha var, dört” dedi.

 

“Fethiye’yi ikiye bölerek büyük bir hayır yaptı”

Şimdi vatandaşların kendisini satma zamanı. Beni de belediye başkanı olarak düşünmeyin. Halkın karşısına çıkarak beş kez oy istemiş birisi olarak bunları dile getirmem gerekiyor. Biz Büyükşehir yasasından mustaribiz. Büyükşehir yasasının revize edilmesi veya iptaliyle ilgili kim ortaya çok ciddi bir şey koyarsa, benim gönlüm ondan yana. Fethiye’nin il olması mecburiyet. Sağ olsun Ali Boğa Fethiye’yi ikiye bölerek çok büyük bir hayır yaptı. Bölünerek

bir ilçe nasıl büyüyecekse, ikiye bölündük. İnşallah bu bölme hayırlara vesile olsun” ifadelerini kullandı.

 

“Muğlalıların yüzde 85’i Büyükşehir yasasından memnun değil”

Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Benim temennim, Fethiye’nin bağımsız bir ile dönüşerek siyasi ve idari hayatına devam ettirmesi. Çünkü büyükşehir yasasından sonra bizim hiçbir yetkimiz, hiçbir etkimiz kalmadı. Saygıdeğer Fethiyeliler bu iki konu üzerinde çok hassas. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Muğla kamuoyunda yaptırdığı araştırmaların sonucu bende. Büyükşehir yasasından yüzde 85 memnuniyetsizlik var. Fethiye’nin il olması için 110 bin imza atıldı. Hiç kimse 110 bin ıslak imzayı hiçe sayamaz. Ayrıca Fethiye’nin 2007 yılından bu yana bekletilen ve engellenen projelerinin önünün açılması, daha önce olduğumuz gibi Hasan’la birlikte iki kardeş, el ele şahsi sorunları değil, Fethiye’nin sorunlarını Ankara’dan çözülmesi en büyük dileğimizdir. Seçimlerin tüm Türkiye’ye güzellikler getirmesini diliyor, hepinize saygılar sunuyorum”

 

Hasan Özyer; “Fethiye’nin il olması gönlümüzden geçiyor”

Başkan Behçet Saatcı’yla çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyen AKP Muğla birinci sıra milletvekili adayı Hasan Özyer, “Büyükşehir yasası bazı sıkıntılar getirdi. Kolay değil. Bunun birden kurumsallaşması kolay değil. İlçe belediyelerinin tüm yetkileri Büyükşehre geçti. Fethiye’nin il olması konusunda şunları düşünüyorum. Fethiye’nin il olması gönlümüzden geçiyor. Fethiye’nin il olması bu bölgenin kalkınması çok büyük bir potansiyel yaratır. Fethiye ivme kazanır. Türkiye’de yeni il çalışmalarının olacağına inanıyorum. Fethiye gibi il olmayı bekleyen çok yer var. İl çalışmasında Fethiye’nin de içinde olmasını sağlayacağız. İnşallah il olur. Böyle olunca da büyükşehirden otomatikman kurtuluyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)