Saatcı'dan Büyükşehir'e ders gibi davranış

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin her kesimden tepki çeken 300 bin Euro’luk banka promosyonu arabası hafızalardaki yerini korurken, Fethiye Belediyesi örnek bir davranış sergileyerek, 620 bin TL’lik banka promosyonunu personeline dağıtma kararı aldı.

Saatcı'dan Büyükşehir'e ders gibi davranış
Saatcı'dan Büyükşehir'e ders gibi davranış
Bu içerik 5989 kez okundu.
Advert

Fethiye Belediyesi 3 yılda bir yenilediği personel maaşlarının hangi bankadan ödenmesiyle ilgili ihaleyi sonuçlandırdı. Şeffaf ortamda geçen ihaleye Fethiye’deki 12 banka teklif verdi. En yüksek veren 7 banka açık arttırmaya davet edildi. Yaklaşık 4 saat süren açık arttırma Garanti Bankası’nda kalırken, Başkan Saatcı, 620 bin 500 TL’lik banka promosyonunun tamamının belediye personeline eşit şekilde ikramiye olarak dağıtılmasının talimatını verdi.

 

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fethiye Belediyesi personelinin 3 yıl boyunca maaşını hangi bankadan alacağıyla ilgili şeffaf bir ihale yapıldığını açıkladı. İhaleye Yapı Kredi, Ziraat, Vakıfbank, Akbank, İş Bankası, TEB ve Garanti Bankası açık arttırma usulü ile katıldığını kaydeden Saatcı, “İhale sonrası en fazla teklifi Garanti Bankası oldu. Biz bu ihaleyi bir bankayla el sıkışarak yapabilirdik. Şimdi rekabet ortamı oluşunca personel başına yaklaşık bin 478 TL gibi bir rakam personellerimize dağıtılacak. Bu Fethiye Belediyesi’nin ne kadar objektif ne kadar şeffaf ve ne kadar aleni çalıştığının göstergesidir.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi daha önce banka promosyonu tarafından hediye edilen 300 Bin Euro değerindeki otomobili alarak tepki toplamıştı. Gelen tepkiler üzerine belediye tarafından yapılan açıklamada “ilgili araç belediyenin bir bankada bulunan mevduatından dolayı ilgili banka tarafından belediyemize tahsis edilmiştir. Belediyemiz yakıt masrafını karşılamaktadır.” denilmişti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)