Savcı Kiraz, mesai arkadaşları tarafından anıldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde adliyede görev yapan hakim, savcı ve avukatlar, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda şehit edilmesini kınadı.

Savcı Kiraz, mesai arkadaşları tarafından anıldı
Savcı Kiraz, mesai arkadaşları tarafından anıldı
Bu içerik 1491 kez okundu.
Advert

Polisin güvenlik önlemleri aldığı adliye binası önünde yapılan basın açıklamaya, Fethiye’de görevli, savcı, hakim ve avukatlar katıldı. Yapılan basın açıklamasında Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, şehit edilen Mehmet Selim Kiraz ile yakın arkadaş olduklarını söyledi. Kiraz ile 3 yıl birlikte görev yaptıklarını belirten Yılmaz, gözleri dolarak yaptığı konuşmasında; “Bugün İstanbul Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a yönelik yapılmış menfur saldırıyı kınamak için toplandık. Tüm yargı adına buradayız. Milletimize, devletimize, yargıya yönelik bu saldırıyı lanetliyorum. Şehit kardeşimizin mekânı cennet olsun.” dedi.

 

“TERÖRÜN AHLAKI YOK”

Yargı mensubu olarak görevlerini yapmaya çalıştıklarını aktaran Yılmaz, terör örgütünün ses getirecek eylemler planlarken hedef belirlemede zorlanmadığını dile getirdi. Mehmet Selim Kiraz’ın hukuka bağlı beyefendi ve kibar biri olduğunu anlatan Yılmaz, “Şehitlik ancak böyle bir insana nasip olabilir. Dünden bu yana gerçekten çok üzgünüz. Terörün gördüğünüz gibi ahlakı yok. Terör bir ahlaksızlık her şeyden önce.” diye konuştu.

 

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ogün Ahmet Tepe de saldırıyı kınayarak, adalete bağlı şekilde görev yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Tepe, yargı camiasına ve şehit savcının yakınlarına baş sağlığı diledi.

Muğla Barosu Fethiye Temsilcisi Ali Bergamalı ise “Hukuk ordusu bir neferini kaybetti’ diye, hukukun tecellisi olduğu yerde kalmaz. Biz Kiraz’ın mücadelesine bıraktığı yerden devam edeceğiz.” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MSKÜ rektörlüğüne Prof. Dr. Çiçek atandı
MSKÜ rektörlüğüne Prof. Dr. Çiçek atandı
Tekne ve yatlarda çalışacaklar artık eğitim almak zorunda
Tekne ve yatlarda çalışacaklar artık eğitim almak zorunda