2015 Enduro yarışlarının ilki Fethiye'de koşulacak

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 1. Ayak yarışı Muğla’nın Fethiye ilçesinde 28-29 Mart tarihlerinde yapılacak.

2015 Enduro yarışlarının ilki Fethiye'de koşulacak
2015 Enduro yarışlarının ilki Fethiye'de koşulacak
Bu içerik 1857 kez okundu.
Advert

Türkiye'nin tanıtımı için doğa ve turistik bölgelerde organize edilecek olan Türkiye Enduro Şampiyonası başlıyor. 2015 enduro sezonunun ilk yarışı Fethiye'de yapılacak. Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turistin ziyaret ettiği şehirlerde organize edilecek şampiyonada, insan ve makinanın zorlu doğal engellerle mücadelesi ortaya konulacak. Sırasıyla Fethiye, Azdavay, Ürgüp, Tokat, Urla ve Bodrum'da gerçekleştirilecek yarışların büyük bir çekişme ve heyecana ev sahipliği yapması bekleniyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Fethiye Orman Spor Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı; 28-29 Mart’ta Esenköy mevkiindeki Akdeniz Off-Road Park’ta iki gün sürecek. Üç test etabının yer aldığı Fethiye’de yarışı, heyecan dolu mücadelelere ev sahipliği yapacak.

 

Fethiye Orman Spor Kulübü, hazırladığı zorlu ekstrem ve MX etabı ile orta sertlikteki enduro etaplarıyla hem yarışçılara hem de izleyicilere keyifli anlar yaşatacak. Altı ayrı kategoride farklı gruplarda koşulacak Enduro Şampiyonası'na Türkiye genelinden 130 yarışçının katılması bekleniyor.

Yarışseverler, 28 Mart Cumartesi günü Ekstrem testte yapılacak sıralama turlarını, 28 Mart pazar günü ise Kros, Ekstrem ve Enduro testleri ile gün boyu yarışçıların büyük çekişmesini izleyebilecek.

 

400.000 m2’lik alana yerleştirilmiş Akdeniz Off Road Park; içerisinde 3.5 Km’lik uluslararası standartlarda MX parkurunu ve extrem parkurunu bulundurmakta olup, izleyicilerin hem MX hem de enduroyu aynı anda izlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde yeme içme stantları, otopark, bay-bayan ve engelli tuvaleti, şehir içi ulaşımı için dolmuş durağı, çadır ve karavanı ile gelenler için elektrik imkânını da bulunduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)