Fethiye İl Tabelası Asıldı

Fethiye Belediyesi öncülüğünde 38 Sivil Toplum Örgütü’nün desteğiyle oluşturulan Fethiye İl Olsun Hareketi, şehir girişine temsili il tabelası astı. Şehir girişlerine konulan ve ‘Fethiye İli, Hoş geldiniz. Nüfus: 340082 Rakım: 1’ yazan tabelalar, görenleri hem şaşırtıyor hem de sevindiriyor.

Fethiye İl Tabelası Asıldı
Fethiye İl Tabelası Asıldı
Bu içerik 4062 kez okundu.

Fethiye Belediyesi önderliğinde 38 STK’nın destekleriyle oluşturulan Fethiye il Olsun Hareketi tarafından Fethiye ve komşu ilçelerinde imza kampanyası başlatmıştı. Fethiye’ye bağlanmak isteyen Ortaca, Dalaman, Seydikemer ve Kaş ilçelerinde yaşayan vatandaşların da destek verdiği kampanya da 110 bin imzaya ulaşıldı. Tamamen il olma havasına bürünen ilçede vatandaşlar da kampanyaya araçlarına astıkları 82 F 2015 plakalarla destek oluyor.

 

Kampanyaya en ilginç ve farklı destek ise ilçe girişlerine asılan temsili il tabelası dikilerek geldi. Fethiye İl Olsun Hareketi tarafından Fethiye’nin şehir girişlerine, ‘Fethiye İli, Hoşgeldiniz” ve ‘Fethiye ili, Güle Güle’ yazılı tabelalar dikildi. Asılan tabelalarda Fethiye ilinin nüfusu, Ortaca, Dalaman, Seydikemer ve Kaş ilçelerinin nüfuslarının toplamına denk gelen 340 bin 82 olarak yazıldı. Nüfusun son iki rakamından oluşan ‘82’ sayısıyla da mesaj veren Fethiye İl Olsun Hareketi, 82'nci plakayı alma isteğinin vurgulandığı belirtildi. Tabelayı gören vatandaşlar, Fethiye’nin il olmasını çok istediklerini belirterek, tabelayı görünce şaşırdıklarını ifade ettiler.

 

Fethiye’nin uzun zamandan il olmak istediğini söyleyen İsmail Behlice, “İmza kampanyası sürüyor. Yılların özlemi artık bitmeli. Fethiye il olmalı” dedi. Tabelayı görünce fotoğraf çekerek sosyal medyada paylaştığını söyleyen öğrenci Meriç Kaan Özdeş ise, “Tabelayı görünce heyecanlandım. İnşallah il oluruz. Fethiye’nin il olmasını istiyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)