AKUT Fethiye ekibi organlarını bağışladı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Organ bağışı müracaatında bulunarak tüm organlarını bağışlayan Fethiye Arama Kurtarma Teşkilatı (AKUT) ekibi İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak’ın elinden organ bağış kartlarını aldı.

AKUT Fethiye ekibi organlarını bağışladı
AKUT Fethiye ekibi organlarını bağışladı
Bu içerik 1503 kez okundu.

AKUT Arama Kurtarma Derneği Fethiye ekibinden 17 gönüllü organ bağışına dikkat çekmek için organlarını bağışladı. Arama ve kurtarma faaliyetleriyle isminden sıkça söz ettiren AKUT, bu davranışı ile de vatandaşlara örnek oldu. Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak’ı ziyaret eden AKUT Fethiye ekibi, toplumda farkındalık oluşturmak için organ bağışında bulunduklarını kaydetti.

Organ bağışının gönülden gelen bir iş olduğunu anlatan  AKUT Fethiye birim sorumlusu Sadi Çidem, yaptıkları işin ne parayla ne de başka bir şeyle karşılık bulmasının mümkün olmayacağını belirtti.

 Organ bağışı kampanyasına 1 buçuk ay önce katıldıklarını hatırlatan Çidem, "Bu tür organ bağışı olayların kampanya süresi hiç bitmez. Ömür boyu bu tür kampanyaları şeklinde Sivil Toplum Örgütlerine örnek teşkil etmesi ve onları da aramızda görmemiz bizleri daha mutlu edecektir.” dedi.

Fethiye Sağlık Müdürü Uğur Çomak da, organ bağışı için ciddi çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Organ bağışının ülkemiz için ne kadar gerekli olduğunun bilindiğini anlatan Çomak, organ bağışında nüfusa endeksli il olarak Muğla’nın birinci olduğunu kaydetti. Çomak: “Fethiye’de bu birincilikte  bin 800 bağışla büyük bir pay sahibi. Halkımızın bu konudaki bilincine çok teşekkür ediyorum. Böyle ekipler bize destek verdikçe sırtımız yere gelmez.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)