Cemevi için ilk adım atıldı

Fethiye Belediye Meclisi, gündem dışı olarak meclise verilen Foça Mahallesine Cemevi yapılması talebini de görüşüp, oy birliği ile kabul etti.

Cemevi için ilk adım atıldı
Cemevi için ilk adım atıldı
Bu içerik 4190 kez okundu.

CHP’li Belediye Meclis üyelerinden Ahmet Selim Yücel’in Foça Mahallesinde 951. sokakta bulunan mülkiyeti belediyeye ait binanın tadilattan geçirilerek Cemevi’ne dönüştürülmesi talebini oy birliği ile kabul etti.

Belediye Meclis Üyesi, Ahmet Selim Yücel, Foça Mahallesinde Cemevi yapmak istediklerini belirterek: “Belediyeye ait arsada bulunan binayı, Alevi yurttaşlarla birlikte imece usulüyle tadilattan geçirip, Cemevi’ni kazandırmak istiyoruz” dedi.

Cemevi olarak tahsisi istenen bina hakkında belediye ilgilileri BehcetSaatcı’ya bilgi verdikten sonra Saatcı: “Cemevi ve camii birlikte projemiz vardı. Olur, almak istiyorduk. Biz talep edilen binayı tabi ki Cemevi için tahsis edebiliriz. Tadilatında ayni destekte de bulunuruz” dedi.

AK Parti’li belediye meclis üyesi Onat Akdu: “Mevcut binada muhtarlık ve kahvehane bulunmakta. Foça Mahallesinde ayrı bir yere ya da aynı binayı sadece Cemevi olarak tahsis edebiliriz. İbadet yerinde kahvehane olmayacağı için daha geniş düşünmeliyiz. Gerekirse sadece Cemevi inşa etmek için yeni bir yer tahsis edebiliriz” dedi.

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Selim Yücel’in verdiği belediyeye ait binanın Cemevi’ne dönüştürülmesi talebi nisan ayında yapılacak Belediye Meclis Toplantısında karara bağlanması kararlaştırıldı.Foça Mahallesi Muhtarı İlker Can ile Mahalle sakinlerinin de izlediği meclis toplantısının ardından konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Foça Mahallesi muhtarı İlker Can, “Meclis üyelerine teşekkür ederek mahallemizde yıllardır Cemevi yapılması beklentisi vardı. Bunun için ilk adım atıldı. Cemevi yapmak için talebimizin kabul edilmesi sevindiricidir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)