Seydikemer’de maaş farkları ortadan kalktı

6360 Sayılı Kanun uyarınca kapatılan 6 belde belediyesinden Seydikemer Belediyesine aktarılan 46 daimi işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ile Hizmet İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez arasında imzalandı.

Seydikemer’de maaş farkları ortadan kalktı
Seydikemer’de maaş farkları ortadan kalktı
Bu içerik 4529 kez okundu.

Başkan Yakup Otgöz’ün makamında gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Hizmet İş Sendikası Seydikemer Belediyesi İşyeri Temsilcisi Ramazan Kıntak, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mehmet Kara, Yazı İşleri Müdürü Kasım Gürbüz, Mali Hizmetler Müdürü Ali Babacan katıldı. Karadere (10), Kumluova (7), Kadıköy (6), Seki (7), Kemer (12), ve Eşen (4) olmak üzere 6 belde belediyesinden Seydikemer Belediyesi çatısı altına toplanan 46 işçi arasında önceki sözleşmelerden doğan maaş farkları da ortadan kalktı. 4857 sayılı iş kanuna göre yapılan sözleşmeye göre yıllık maaş artışı da hükümetin memur maaşlarında enflasyon endeksine göre belirleyeceği oran kabul edildi.

BAŞKAN ADALETSİZLİĞİ KALDIRDI

İşçiler, sendika yetkilileri ile belediye yetkilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda yapılan sözleşmeyi değerlendiren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Büyükşehir yasası ile 6 beldeden gelen işçi kardeşlerimizin maaşları arasında bir uçurum vardı, Yaklaşık 11 ay gibi bir süre geçti biz de bu maaş farklılığından dolayı rahatsızdık. Bugün sendika sorumlusu arkadaşlarımızla masaya oturduk ve 3 yıllık sözleşme yaptık. Bu anlaşmayla birlikte belediyemizde birlik beraberlik ve iş verimliliğini daha da artacak. Bu sözleşmenin belediyemize, sendikamıza, işçi arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

YAKUP BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Anlaşma için Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür eden Hizmet İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez de “Bugün burada 6360 sayılı kanun gereğince Seydikemer İlçemizde Belediyemizde çalışan işçi arkadaşlarımızın Toplu iş Sözleşmesini imzaladık. Bu yasa gereğince kapatılan belde belediyelerindeki ücret dengesizliği vardı, belediyemizdeki çalışma başarısını ve iş verimini düşüren etkenler vardı. Başkanımızın da iyi niyet ve anlayışıyla arkadaşlarımızın taleplerinin karşılanması noktasında güzel bir Toplu İş Sözleşmesini; Seydikemerimiz’e sendikamıza, belediyemize hayırlı olacak güzel Toplu İş Sözleşmesi İmzaladık. İnşallah bu Toplu İş Sözleşmesi, hem belediyemize hem Sendikamıza hem işci arkadaşlarımıza hayırlı olur. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)