yapıkredi internet şubesi

Yabancı Dil Seslendirme

Fethiye İl Olsun Hareketi Başlatıldı

Fethiye İl Olsun Hareketi Başlatıldı

140 bin nüfuslu Fethiye'nin il olması için Fethiye Belediyesi önderliğinde kurulan ve 38 sivil toplum örgütünün destek verdiği ‘Fethiye İl Olsun Hareketi’ oluşturuldu. Hareket geniş katılımlı bir imza kampanyası başlatarak, toplanan imzaları hükümete sunacak.

Fethiye İl Olsun Hareketi Başlatıldı
Fethiye İl Olsun Hareketi Başlatıldı
Bu içerik 7870 kez okundu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Fethiye Kent Konseyi ve Fethiye Otomobilciler ve Şoförler Odası başta olmak üzere 38 sivil toplum örgütünün desteğiyle ‘Fethiye İl Olsun Hareketi’ başlatıldı. Hareketin yapılan ilk toplantısına, 38 sivil toplum kuruluşu temsilcisi eksiksiz katıldı. Katılımcılar toplantıda ‘Fethiye İl Olsun Hareketi’nin tanıtım yeleklerini ve şapkalarını giydi. Hareket kapsamında Fethiye’nin il olması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İç İşleri Bakanı Efkan Ala’ya gönderilmek üzere imza toplama kampanyası da başlatıldı. 8 Mart 2015 tarihine kadar devam edecek kampanyada hedefin 100 bin imza toplamak olduğu kaydedildi. Toplantıda Fethiye’nin coğrafi konum bakımında da il olması gerektiği belirtilerek Muğla’ya 126, Antalya ise 200 kilometre mesafede bulunduğu dile getirildi.

 

Sokaklarda imza toplanıyor

Kampanya kapsamında ilçe genelinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgelere imza stantları kuruldu. Ayrıca sivil toplum kuruluşları da üyelerine kampanyaya destek verme çağrısı yaptı. Kampanyanın il yapılarak Fethiye’ye dâhil edilmesi planlanan Muğla’nın Ortaca ve Dalaman ile Antalya’nın Kaş ilçelerinde de yürütüleceği kaydedildi.

 

"Fethiye'nin İl olmasını bekleyen ilçeler var"

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yaptığı toplantıda konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, tek sevdasının Fethiye’nin il olması olduğunu söyledi. Ortaca’da vatandaşlarla yaptığı sohbetten söz eden Saatcı, “Ortaca’da köy kahvehanesinde vatandaşlarla sohbet ettim. Bana söyledikleri tek şey Fethiye il olsun, biz de Fethiye’ye bağlanıp bu dertlerden kurtulalım oldu.  Fethiye’nin il olmasına bizden daha çok Ortaca, Dalaman, Kaş, Kalkan ve Çavdır’daki vatandaşlarımız sevinecektir. Elimizden birçok koz var. Bunları siyasi amaçlı değil de, Fethiye’nin iyiliği için kullanırsak amacımıza ulaşırız.” dedi.

 

40 Yıllık hayal gerçek olsun

Fethiye Kent Konseyi Başkanı Mustafa Şıkman, Fethiye Belediyesi’nin başlattığı harekete sonuna kadar destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Bütün sivil toplum kuruluşlarının bu harekete tüm uzantıları ile destek vermesi gerektiğini anlatan Şıkman, bunun 40 yıldır devam eden bir istek olduğunu açıkladı.

 

Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan ise yıllardır Fethiye’ye birçok kez il sözü verildiğini hatırlattı. Arıkan, “Biz Fethiyeliler ya çok iyi niyetliyiz. Ya da Ankara’dan bakınca çok salak gözüküyoruz. Yıllardır il olma sözleri plakalar verildi. Bizim bunlar karşı dava açmamız gerekirdi. Şu salona bakınca biz zaten il olmuşuz. Bu kadar sivil toplum kuruluşu çoğu ilde yok.” diye konuştu.  

 

Fethiyespor Başkanı İsmail Öztürk de Fethiye’nin il olması gerektiğini belirterek, Fethiye’nin gelirlerinin Fethiye’de kalması durumunda Fethiyespor’un rahatlıkla Süper Lig’e çıkabileceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu