yapıkredi internet şubesi

Yabancı Dil Seslendirme

Kamu müdürleri organlarını bağışladı

Kamu müdürleri organlarını bağışladı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları Kaymakam Ekrem Çalık'ın öncülüğünde organlarını bağışladı. Organlarını bağışlayan Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, organ naklinin candan cana bir sadaka olduğunu belirterek, herkesi bağış yapmaya davet etti.

Kamu müdürleri organlarını bağışladı
Kamu müdürleri organlarını bağışladı
Bu içerik 5416 kez okundu.

Kan bağışıyla dikkat çeken Muğla, organ bağışında da Türkiye birincisi oldu. Muğla'da 10 bin 200 kişi organ bağışı yaparken, Fethiye’de bu sayı bin 600 kişi olarak belirtildi. Ortaya çıkan bu olumlu tablo sonrasında Fethiye'de yeni bir kampanya başlatıldı. Kampanyada başta Fethiye Kaymakamı Ekrem çalık olmak üzere daire amirleri organlarını bağışladı. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve İlçe İdare Kurulu ile İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı üyeleri organlarını bağışladı.

Organ bağışını herkesin beklediğini belirten Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, kendilerinin de beyin ölümü gerçekleştiğinde organlarının başka bedenlerde yer alıp canlara can katmasını istediklerini kaydetti. 900 bin nüfuslu Muğla’da 19 kişinin beyin ölümünün gerçekleştiğinin ve 9 kişiden organ nakli alındığı bilgilerini paylaşan Çalık, “Haliyle bu duruma gelebilecek kişi sayısı çok az ama geldiği vakit, başka insanların yaşatılması adına toprak olup aslına dönecek organların canlara can katmasında bir mahsur olmadığını düşünmekteyim. Bu anlamda bir sakınca olmadığı Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından açıklandı.” şeklinde konuştu.

 FETHİYE MÜFTÜSÜ: Organ nakli candan cana bir sadakadır

Organlarını bağışlayan Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’da organ naklinin gerçekleşmesi için belirli şartlara ihtiyaç olduğunu söylediği konuşmasında: " Bu şartları taşıyan insanların karşılıklı olarak organ naklinde bulunabilmesi tavsiye edilmektedir. Biz bu tavsiyeye uygun olarak organ naklini candan cana bir sadaka olarak kabul ediyoruz. Candan cana sadakayı şu anda imza atarak gerçekleştirmiş olmaktayız. Allah’ın yeryüzünde yaratmış olduğu en seçkin yaratık insanoğludur. Bu seçkinliğin ve bu mümtaz varlığın her alanında olduğu gibi organ nakli konusu da alimlerimizi, teşkilatımızı, diyanet işleri başkanlığımızı ilgilendirmiştir. Bu imzaları huzur içinde atmış bulunmaktayız.” dedi.

2014 Temmuz ayından beri organ bağışı çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Fethiye Sağlık Müdürü Dr. Uğur Çomak da, Fethiye halkının organ bağışı konusunda duyarlı davrandığını kaydetti. Muğla’da organ bağışına 10 bin 200 kişinin destek verdiğini anlatan Çomak, “Yüzde 10’luk bir bağış Muğla’dan geldi. İstanbul, İzmir ve Mega şehirleri sayarsak Muğla’nın bu konuda önde olduğunu söyleyebiliriz. Bunun içinde Bin 600 kişilik bağışta Fethiye’den.  Bu Fethiye’nin başarısıdır.” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu