yapıkredi internet şubesi

Yabancı Dil Seslendirme

Gazetecilik semineri Fethiye’de yapıldı

Gazetecilik semineri Fethiye’de yapıldı

Fethiye Gazeteciler Derneği’nin (FGD) organize ettiği eğitim seminerine yoğun katılım oldu. Cumartesi ve Pazar olmak üzere hafta sonu düzenlenen seminere sadece Fethiye’deki gazeteciler değil Menteşe, Bodrum, Marmaris, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ve Seydikemer’deki gazeteciler de katıldı.

Gazetecilik semineri Fethiye’de yapıldı
Gazetecilik semineri Fethiye’de yapıldı
Bu içerik 5124 kez okundu.

İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş tarafından bir açılış konuşması gerçekleştirildi.

FGD Başkanı Osman Baykuş konuşmasında “Fethiye Gazeteciler Derneği’nin kurulma amacı ile ilgili en önemli maddelerinden biriside hizmet içi eğitim konusu idi. Derneğimiz kurulmadan önce bir çok arkadaşımla birlikte İzmir, Denizli, Ankara, Antalya gibi şehirlere giderek eğitim seminerlerine katılmaktaydık. Çünkü; eğitim konusunda yetersiz olduğumuzu düşünüyorduk. Üniversitelerin iletişim fakülteleriyle irtibata geçtik. Bu nedenle derneğimizi kurarken de benim işin içinde olmamın en büyük sebebi eğitim konusuydu. Biraz geç kaldık fakat ilk eğitim seminerimizi gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra eğitim seminerlerine devam edeceğiz. Eğitim seminerimizi hazırlarken Muğla ve diğer ilçelerimizdeki meslektaşlarımızla paylaştık. Bu paylaşımımızda fark ettik ki; eğitim seminerlerine gerçekten çok fazla ihtiyaç varmış. Seydikemer zaten bizden Muğla, Bodrum, Marmaris, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz’den meslektaşlarımız geldi. Katılan tüm arkadaşlarıma ve seminerimize gelip bizleri bilgilendiren hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasından sonra ise FTSO Genel Sekreteri Füsun Şahin hibe fon ve krediler konusunda konuşma yaptı. Füsun Şahin konuşmasında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının basın birimini nasıl kurduğunu anlatarak; FTSO tarafından basına verilen öneme değindi. FGD ile ortak projeler gerçekleştireceklerini söyleyen Füsun Şahin; Fon ve Hibe Krediler ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Geka ve Avrupa Birliğinin teşvik, hibe ve fonlarla ilgili bilgi veren Füsun Şahin Şubat ayı içersinde proje teklif çağrılarının başlayacağını ifade etti. Proje teklif çağrısı olmadan  teşvik, hibe ve fonlarla ilgili müracaatın yapılamayacağını söyleyen Füsun Şahin Fethiye Gazeteciler Derneği ile ilgili eğitim ve teknik teçhizat konularında projeler geliştirilebileceğini söyledi.

 

Füsun Şahin’in sunumundan sonra ise Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi, BİK Genel Kurul üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı; habercilik ve sayfa düzeni ile ilgili, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü Fotoğrafçılık ve Grafik Ana Bilim Dalı Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer’de fotoğraf çekim teknikleri hakkında bir sunum gerçekleştirdiler.

 Ülkemizin en önemli iletişim fakültesinin bulunduğu, 2 binin üzerinde gazeteci mezun eden Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi, BİK Genel Kurul üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı hazırlanmakta olan Yeni Basın İş Yasası’nın getireceği haklar ile ilgili bilgiler verdi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü Fotoğrafçılık ve Grafik Ana Bilim Dalı Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer’de; Dijital Fotoğraf Makinelerinde Kullanım Tekniklerini anlattı.

 Seminerin sonunda katılımcılara Fethiye Gazeteciler Derneği tarafından sertifika verildi. Sertifika törenine Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Muğla İl Müdürü Cavit Okur katıldı.

Cavit Okur konuşmasında, Fethiye ve bölgedeki gazete ve gazetecilere imkanları dahilinde her tür desteği vermeye hazır olduklarını, özellikle bundan sonra eğitim talep edildiği takdirde eğitim seminerlerini birlikte yapmak istediklerini söyledi.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da, Fethiye’deki basının güçlü olduğunun altını çizerek başarılarından dolayı Fethiye Gazeteciler Derneği yönetimini kutladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu