Seydikemer'e SGK ve Noter açılacak

Kurulum aşamasını tamamlayamaya çalışan Muğla'nın yeni ilçesi Seydikemer'de vatandaşların sıkça kullandığı kurumlar, ilçeye şube açmaya devam ediyor. Yüzölçümü bakımından Muğla'nın en geniş ilçelerinden olan Seydikemer'de yaşayanlar bu şekilde resmi işlemleri için Fethiye'ye gelmek zorunda kalmayacak.

Seydikemer'e SGK ve Noter açılacak
Seydikemer'e SGK ve Noter açılacak
Bu içerik 6085 kez okundu.

Seydikemer belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Seydikemer’in tam bir ilçe olabilmesi için resmi kurumların açılması gerektiğine vurgu yapıldı. Bu bağlamda eksikliklerin bir bir giderildiği belirtilirken, son olarak Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve Noter'in ilçeye açılacağı bildirildi.

Ak PArti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş'e dayandırılarak verilen bilgi de şu ifadelere yer verildi: "Buranın tam bir ilçe olması için  kurumlar üzerindeki çalışmalarımız devam etmektedir. Nisan ayı gibi Noter açılması askıya çıkacak ve en kısa zaman buraya noterlik kurulacaktır. Noterlikten sonra vatandaşlarımızın en çok SGK hizmet binasına ihtiyaç duyduğu görüldü. Bununla alakalı çalışmalar yaptık ve SGK hizmet binası için Muğla SGK’dan onayımızı aldık. Bina için yer bulduktan sonra en kısa zamanda halkımızın hizmetine açılacaktır."

 

EŞEN ÇAYI ISLAH EDİLEREK MESİRE ALANI HALİNE GETİRİLECEK

Öte yandan ilçe sınırları içerisinde bulunan Eşen Çayı'nın ıslah edilmesi için çalışmalar başladı. 15 Ocak'ta başlayan proje ile sosyal alanlar oluşturulacak. İnsanların vakit geçireceği, ailecek eğlenebileceği mekanların oluşturulacağı proje ile ilgili bilgi veren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Eşen Çayı ıslahı ile merkezden çevreye doğru yayılarak toplamda 12 bin metrekare alanda düzenleme yapılacağını bildirdi.

Otgöz, “Eşen Çayı Islahı Projemiz çok büyük bir proje. Ama öncelikle ilçe merkezimizde bu ıslahı yapacağız. 4 km uzunluğunda olacak projemizin 1 kilometresi gölet olacak. 40 ila 80 metre genişliğinde olacak olan gölet projemizin ardından belediye olarak rekreasyon çalışması yapacağız. Projemiz hem ilçemizin çehresini hem de kentteki sosyal yaşamı değiştirecek.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)