Ölüdeniz giriş ücretlerini düşecek

Fethiye’de incelemelerde bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek, Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı’nda Kooperatif Başkanı Mümtaz Kökten ve turizmcilerden bilgi aldı. Vali Çiçek Ölüdeniz’deki aksaklıkların el birliğiyle çözülmesi gerektiğine vurgu yaparak, Ölüdeniz’e herkesin girebilmesi için de giriş ücretlerinin düşürülmesi gerektiği hususunda çalışmalar yapacaklarını bildirdi.

Ölüdeniz giriş ücretlerini düşecek
Ölüdeniz giriş ücretlerini düşecek
Bu içerik 10148 kez okundu.
Advert

Muğla Valisi Amir Çiçek, beraberinde Kaymakam Ekrem Çalık, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Faruk Akıncı ve bazı daire müdürleri ile Ölüdeniz Kumburbu Tabiat Parkını gezdi. Vali Çiçek, MUÇEV müdürü İbrahim Akoğlu ve diğer yetkililerden Kumburnu Tabiat Parkının işleyişi hakkında bilgiler aldı.

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten, İstanbul Emitt Turizm Fuarında Fethiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Kökten Ölüdeniz’de Belceğiz kıyısına günü birlik teknelerin yanaşıp yolcularını alabileceği seyyar iskele kurulmasını, belceğiz mahallesinde sellerin önlenebileceği drenaj sistemi yapılması, arıtma ve kanalizasyon şebekesinin büyütülmesini, içme suyu sağlanmasını, ovacık ve hisar önünün kanalizasyon ve arıtma sorunun giderilmesini ayrıca belceğiz plajına yapılan kötü görüntü oluşturan platformun kaldırılmasını istedi.

Ölüdeniz, Dünya’nın turizm değeridir

Vali Amir Çiçek, Ölüdeniz’in dünyada bir marka olduğunu söyleyerek, “Ölüdeniz’in sorunlarını ortak akılla sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çözümleyeceğiz. Ölüdeniz Fethiye ve Muğla’nın değil tüm Dünya’nın turizm değeridir. Aksaklıkların ve sorunların çözülmesi için el birliği ile geciktirmeden projeleri uygulamaya koyacağız. Ölüdeniz Kumburnu’na herkes girebilmeli. Giriş ücretlerinin düşürülmesi için en kısa sürede bir değerlendirme yapacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)